Ministras E. Jankevičius: kuriama resocializacijos sistema prisidės prie pakartotinio nusikalstamumo mažinimo

Data

2019 10 09

Įvertinimas
1
autumn-leaf-barrier-dry-1550131.jpg

„Įkalinimo įstaigose bausmę atliekantys nuteistieji privalės dirbti, kad prisidėtų prie savo išlaikymo, neprarastų įgytų darbinių įgūdžių ar įgytų profesiją. Šiuo metu kuriama resocializacijos sistema bus pagrįsta pagalba nuteistajam ir užimtumu bei pakartotinio nusikalstamumo mažinimu,“ – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Vakar Seimo posėdyje po pateikimo buvo pritarta Teisingumo ministerijos bausmių vykdymo įstatymų paketui, kurį priėmus bus sudarytos sąlygos kurti dviejų pakopų – lengvo ir griežto režimų sistemą, motyvuojančią nuteistuosius dirbti, dalyvauti socialinėse programose, siekti keisti elgesį ir gauti lengvatų.

Lengvo režimo grupėje esantys turėtų lengvatų, padėsiančių palaikyti glaudesnius ryšius su artimaisiais, pagerinti savo buitį. Pavyzdžiui, būtų neribojami pasimatymai ir pokalbiai telefonu, padidinta pinigų suma, už kurią per mėnesį galima apsipirkti parduotuvėje. Dirbti vengiantys drausmės pažeidėjai netektų šių lengvatų ir bausmę atliktų griežtesniu režimu.

Tokia praktika, kuomet gerai besielgiantys ir resocializacijos programose dalyvaujantys nuteistieji gauna lengvatų, pasiteisino užsienio valstybėse: į laisvę išėję nuteistieji retai vėl sugrįžta į įkalinimo įstaigas.  Lietuva pagal šį rodiklį, palyginti su Europos šalimis, yra pirmoje vietoje – net 62 procentai į laisvę išėjusiųjų vėl nusikalsta.