Teisingumo ministras E. Jankevičius Briuselyje aptarė ES teisės nuostatų įgyvendinimą

Data

2019 05 13

Įvertinimas
0
eu-1232430_1920.jpg

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius su dviejų darbo dienų vizitu lankosi Briuselyje ir susitinka su Europos Komisijos nare Vera Jurova, atsakinga už teisingumą ir vartotojų apsaugą.

Pagrindinės susitikimo aktualijos – Europos Sąjungos teisės aktų įgyvendinimas.  Europos Sąjungos (ES) institucijos pripažino, kad šalių narių rinkoje parduodamos dvigubos kokybės prekės ir priėmė sprendimą stiprinti vartotojų teisių apsaugą šalyse narėse, taikyti sankcijas už vartotojų klaidinimą. Direktyvos naujas nuostatas reikės perkelti į nacionalinę teisę, kad Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba galės skirti nustatytas baudas, esant poreikiui, bendradarbiautų su kitų ES šalių institucijomis.

Susitikimo darbotvarkėje – direktyvos dėl nusikaltimų aukų ir svarbiausių teisių užtikrinimo nukentėjusiems asmenims taikymas, įsigaliojusias Politinių partijų įstatymo pataisas, leidžiančias Lietuvoje gyvenantiems kitų ES narių piliečiams tapti mūsų šalyje veikiančių politinių partijų nariais. Anksčiau dėl šios nuostatos nebuvimo Europos Komisija buvo pradėjusi galimo pažeidimo procedūrą prieš Lietuvą.