Teisingumo ministras E. Jankevičius – Suomijos patirtis padės tobulinti įkalinimo vietų medicinos tarnybų pertvarką

Data

2019 07 19

Įvertinimas
0
48320819747_1454a5bbc2_k.jpg

Su darbo vizitu Helsinkyje viešintis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius domėjosi Suomijos patirtimi nuteistųjų sveikatos priežiūrą integruojant į bendrą sveikatos apsaugos sistemą. Apie tai buvo kalbama įvykusiame susitikime su Suomijos teisingumo ministre Anna-Maja Henriksson.

„Prieš trejus metus Suomija pertvarkė bausmės atlikimo vietų medicinos tarnybas, kurios tapo  nacionalinės sveikatos apsaugos sistemos dalimi. Nors praėjo palyginti neilgas laiko tarpas, čia įvyko teigiamų poslinkių, gerinant nuteistųjų sveikatos priežiūrą, ir tai turėjo pozityvios įtakos jų socialinei reabilitacijai“, – po susitikimo sakė teisingumo ministras E. Jankevičius.

Ministro teigimu, į Suomijos ir kitų šalių patirtį bus atsižvelgta pertvarkant Lietuvos įkalinimo vietų sveikatos priežiūros tarnybų veiklą.

Daugelyje Europos valstybių (Švedija, Suomija, Norvegija, Islandija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Ispanija (Katalonija), Slovėnija, Kipras) už sveikatos priežiūros paslaugų įkalinimo įstaigose teikimą, įskaitant finansavimo klausimus, yra atsakingos šių šalių sveikatos apsaugos ministerijos arba regioninės sveikatos sistemos įstaigos. Pastarąjį dešimtmetį ši tendencija įgavo spartesnį pagreitį.

Neseniai paskirtą Suomijos teisingumo ministrę A. M. Henriksson Lietuvos teisingumo ministras E. Jankevičius informavo apie Rusijos neteisėtus veiksmus – iškeltą baudžiamąją bylą Sausio 13-osios bylos teisėjams ir prokurorams bei pradėtą jų teisinį persekiojimą. Ministras paprašė atkreipti į tai Suomijos institucijų dėmesį, jeigu šiuo klausimu Rusija kreiptųsi dėl teisinio bendradarbiavimo.

Lietuvos teisingumo ministras E. Jankevičius dalyvauja Helsinkyje vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos valstybių narių teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikime. Suomija nuo š. m. liepos 1 d. perėmė pirmininkavimą ES Tarybai iš Rumunijos.

ES valstybių teisingumo ministrų darbotvarkėje – diskusijos apie įkalintų asmenų skaičiaus mažinimą ir dažnesnio su laisvės atėmimu nesusijusių bausmių taikymą, apie būtinybę užtikrinti teisinės valstybės principus, gerosios praktikos, tobulinant ES veikiančius teisinius instrumentus, pristatymas.