Teisingumo ministras susitiko su apaštaliniu nuncijumi

Data

2019 09 13

Įvertinimas
0
Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius ir Šv. Sosto nuncijus Petar Ant....jpg

Šiandien teisingumo ministras Elvinas Jankevičius susitiko su apaštaliniu nuncijumi Lietuvoje arkivyskupu dr. Petar Antun Rajič.  

Ministras pasveikino  arkivyskupą su paskyrimu diplomatinei misijai  Lietuvoje, pažymėdamas, kad apaštalinis nuncijus pirmą kartą  lankosi Teisingumo ministerijoje. „Mes puikiai prisimename pernai įvykusį popiežiaus Pranciškaus vizitą – labai svarbų įvykį Lietuvos gyvenime“, – sakė ministras E. Jankevičius.  

Teisingumo ministras E. Jankevičius informavo, kad bendra Teisingumo ministerijos ir Lietuvos vyskupų konferencijos darbo grupė rengia pasiūlymus dėl Baudžiamojo kodekso normų saugant sakralinius objektus. Susitikimo metu buvo aptarti bendradarbiavimo klausimai ir pabrėžta, kad sutartis tarp Lietuvos ir Šventojo Sosto veikia puikiai.

Teisingumo ministras su apaštaliniu nuncijumi kalbėjo apie nuteistųjų sielovados svarbą. Ministro teigimu, dvasininkų darbas įkalinimo įstaigose yra ypač svarbus, teikiant ir dvasinę, ir psichologinę pagalbą.

Arkivyskupas dr. Petar Antun Rajič  į nuncijaus pareigas Lietuvoje buvo paskirtas š. m. liepą.

Teisingumo ministerija yra atsakinga už religinių bendruomenių veiklos reguliavimo klausimus, teikia išvadas Juridinių asmenų registrui dėl religinių bendruomenių įregistravimo, teikia išvadas Seimui dėl valstybės pripažinimo suteikimo religinėms bendrijoms.