Teisingumo ministro komentaras dėl skolos išmokėjimo teisinę pagalbą teikiantiems advokatams

Data

2019 10 25

Įvertinimas
0

„Tenka apgailestauti, kad Lietuvos advokatūros vadovai klaidina advokatų bendruomenę dėl esą nemokamo įsiskolinimo  už suteiktas valstybės garantuojamos  teisinės pagalbos (VGTP) paslaugas, – pažymi teisingumo ministras Elvinas  Jankevičius. – Buvo suteikta visa informacija, kaip ir kokiais terminais iki metų pabaigos  bus atsiskaityta su advokatais.  Šią savaitę rezervavome  450 tūkst. eurų  ir kitą savaitę  bus padengta šiuo metu esanti  443 tūkst. eurų  skola. Teisingumo ministerija vykdo įsipareigojimą iki  metų pabaigos atsiskaityti su advokatais.  

Taip pat sunku suprasti, kodėl pradėjus spręsti  VGTP susidariusias problemas – parengus   sistemos pertvarkos projektą, advokatai ketina stabdyti  teisinės pagalbos  teikimą.  Sudaryta  darbo grupė spalio 15 d. pateikė pasiūlymus, kuriais remiantis parengti atitinkami įstatymų  projektai. Kitą savaitę  šie projektai bus teikiami Vyriausybei. VGTP pertvarkos esmė – racionalus ir veiksmingas valstybės lėšų naudojimas, kad reikalingą  teisinę pagalbą gautų mažas pajamas gaunantys asmenys. Taip pat yra numatyta didinti valandinius įkainius advokatams,  teikiantiems valstybės  garantuojamą teisinę pagalbą.

Kyla klausimas, kodėl dabar keliama sumaištis  ir supriešinimas su advokatų bendruomene. Nesinori tikėti, kad tai galėtų būti savotiškas  kerštas  už siūlymą  į advokatų Garbės  teismą  įtraukti  visuomenės – akademinės bendruomenės ir kitų teisės sričių atstovų, kad priimant sprendimus būtų daugiau nešališko požiūrio“.