Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija pradėjo įmonės „D-Link“ tyrimą

Data

2019 06 11

Įvertinimas
0
bandwidth-close-up-connection-1148820.jpg

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, reaguodama į viešoje erdvėje paskelbtą informaciją, savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl įmonės „D-Link“ galimai netinkamo asmens duomenų tvarkymo.

Kaip skelbiama viešai pasirodžiusioje informacijoje, ši įmonė Lietuvos vartotojams teikia telekomunikacinę įrangą, skirtą prisijungimui prie interneto. Nuogąstaujama, kad per įmonės teikiamus įrenginius į trečiųjų valstybių serverius gali patekti Lietuvos gyventojų slaptažodžiai, naršymo istorija ar kita informacija.  Tokių asmens duomenų analizė leidžia tiksliai apibendrinti vartotojo elgseną elektroninėje erdvėje ir, tam tikrais atvejais, nustatyti konkretų asmenį.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija vertins, ar įmonės „D-Link“ veikla tvarkant asmens duomenis yra skaidri ir atitinka Bendrojo duomenų apsaugos reglamento reikalavimus. Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas šiai tarptautinei įmonei taikomas todėl, kad ji siūlo prekes bei paslaugas taip pat ir Europos Sąjungoje. Atliekant tyrimą bus nustatyta, kurioje valstybėje yra įsikūrusi pagrindinė įmonės buveinė. Ši buveinė turi prisiimti atsakomybę už sprendimus dėl asmens duomenų apsaugos.

Primename, kad įmonės iš trečiųjų valstybių, norinčios veikti Europos Sąjungoje, turi būti paskyrusios atstovą bent vienoje Europos Sąjungos valstybėje narėje. Net ir tuo atveju, jeigu Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija nustatys, kad pagrindinė „D-Link“ buveinė yra ne Lietuvoje, inspekcija ir toliau aktyviai bendradarbiaus su vadovaujančia priežiūros institucija, siekdama kuo geriau apsaugoti Lietuvos piliečių asmens duomenis.