BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atnaujinami pasimatymai su nuteistaisiais 

Data

2021 03 05

Įvertinimas
0
SVETAINĖ.png

Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos informuoja, kad nuo 2021 m. kovo 6 dienos atnaujinami trumpalaikiai bekontakčiai pasimatymai su nuteistaisiais, trunkantys iki 1 valandos. Pataisos namuose vienu metu bus galima lankyti 1 asmenį ne daugiau kaip dviems lankytojams, iš kurių bent vienas turi būti pilnametis.

Atnaujintų pasimatymų metu būtina laikytis šių sąlygų:

-  laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų;

- dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones – respiratorius arba kaukes, kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. 

„Gyvas bendravimas su artimaisiais yra svarbus tiek nuteistųjų socializacijai, tiek geresniam psichologiniam klimatui. Trumpalaikiai susitikimai vyks, tačiau turime būti atsakingi ir laikytis taisyklių bei higienos reikalavimų, kad išvengtume viruso židinių susidarymo. Lankytojų srautai turės būti valdomi, laikantis saugaus atstumo bei kitų rekomendacijų", – pabrėžia teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Pasimatymo metu leidžiama nedėvėti kaukių neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (jiems rekomenduojama dėvėti veido skydelį). Taip pat be kaukių leidžiama būti vaikams iki 6 metų arba, jeigu pasimatymo metu lankytojas ir gyventojas yra atskirose izoliuotose patalpose ir bendrauja telefonu.

„Dėl karantino pakankamai ilgai užsitęsė laikas, kai negalėjo vykti pasimatymai pataisos namuose, o nuteistiesiems ryšys su artimaisiais, kaip ir jų šeimoms, labai svarbus. Todėl priimtas sprendimas leisti trumpuosius pasimatymus, griežtai laikantis saugumo reikalavimų. Pataisos įstaigos privalės pasirūpinti tinkama informacija, dezinfekcijos, temperatūros matavimo priemonėmis ir pasimatymų vykdymo kontrole“, - sako Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

Į atnaujinamus bekontakčius pasimatymus galės atvykti tik asmenys, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pavyzdžiui, karščiavimo, slogos, kosulio, pasunkėjusio kvėpavimo ir panašių). Negali nuteistųjų lankyti asmenys, kuriems tuo metu privaloma izoliacija.

Kalėjimų departamentas atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje tebegalioja šiam laikotarpiui nustatyti karantino ribojimai, pavyzdžiui, dėl judėjimo tarp savivaldybių.