BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atnaujinti duomenys apie Lietuvos politinių partijų narių skaičių

Data

2022 10 03

Įvertinimas
3
maketai  - 2022-10-03T163556.252.png

Teisingumo ministerija šiandien, 2022 m. spalio 3 d., skelbia informaciją apie veikiančių Lietuvos Respublikos politinių partijų sąrašą, kuriame nurodytas politinės partijos pavadinimas, juridinio asmens kodas, buveinės adresas, vadovas bei narių skaičius.
 
Dabar Lietuvoje yra registruotos 27 partijos, iš jų veikiančios – 24, kitos partijos yra likviduojamos arba joms pradėta likvidavimo procedūra. 
 
Teisingumo ministerijos duomenimis, šių metų spalio 3 d. partijoms priklausė 101 702 tūkst. asmenų. Daugiausiai narių turinčia partija išlieka Lietuvos socialdemokratų partija, deklaravusi 14 539 narius.
 
Informacija apie politinių partijų narių skaičių skelbiama šioje nuorodoje (pasitikrinti, ar priklausote politinei partijai galite čia). 

Atkreipiame dėmesį, kad 2022 m. spalio 3 d., 13 val. Teisingumo ministerijos interneto svetainėje buvo paskelbta klaidinga informacija apie Lietuvos socialdemokratų partijos narių skaičių (paskelbta, kad partijoje yra 13 512 nariai), 15 val. patikslinta, kad partijos narių skaičius yra – 14 539.
 
Remiantis šiuo metu galiojančiu teisiniu reguliavimu, Lietuvoje veikiančiai partijai turi priklausyti mažiausiai 2000 narių.

Jos privalo dukart per metus deklaruoti savo narių skaičių. Jeigu politinė organizacija vienus metus nepateikia savo narių sąrašų, Teisingumo ministerija apie tai praneša Juridinių asmenų registro tvarkytojui ir šis inicijuoja politinės organizacijos likvidavimą.