BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atrinktas kandidatas į ES Bendrąjį Teismą 

Data

2021 05 10

Įvertinimas
0
FBBBB.png

Šiandien pirmą kartą surengta atranka į Europos Sąjungos Bendrąjį Teismą vykdant pokalbius su visais pretendentais. Darbo grupė, skirta pretendentų atrankai į ES Bendrojo Teismo teisėjo pareigas organizuoti, po pokalbių su 8 pretendentais, daugiausia balų skyrė Virgilijui Valančiui.   

Virgilijaus Valančiaus kandidatūrai į ESBT teisėjus turės pritarti Vyriausybė. Po to, kai jai pritars Prezidentas, bus pasikonsultuota su Seimu. Įvykdžius šias procedūras, prieš valstybių narių vyriausybėms bendru sutarimu skiriant ESBT teisėją, kandidato tinkamumą dar vertins ir specialus pagal Europos Sąjungos teisę sudarytas komitetas. 

Darbo grupę sudarė: teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, Seimo kanceliarijos Teisės departamento direktorius Andrius Kabišaitis, Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto direktorius Saulius Katuoka, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios teisės bendrosios dalies mokslo centro vadovas Jonas Prapiestis, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Artūras Ridikas, Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dėstytojas Tomas Veršinskas.  

Siekiant atrankos viešumo ir skaidrumo, šiemet pirmą kartą informacija apie pretendentus į ESBT teisėjo poziciją skelbta viešai.  

ESBT sudaro du teisėjai iš kiekvienos valstybės narės. Jie skiriami šešerių metų kadencijai su teise paskirti kitai kadencijai.  

Teismas nagrinėja fizinių ar juridinių asmenų pareikštus ieškinius dėl ES institucijų teisės aktų, valstybių narių ieškinius ES Komisijai ir Tarybai, ieškinius dėl ES institucijų tarnautojų padarytos žalos atlyginimo, intelektinės nuosavybės srityje ir pan.  

Preliminariai Lietuvos Respublikos pasiūlytas kandidatas teisėjo pareigas ESBT pradėtų eiti 2021 m. antrą pusmetį.