BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atrinkti kandidatai, norintys atstovauti Lietuvai Europos komitete prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą

Data

2023 01 20

Įvertinimas
0
maketai  (15).png

Įvyko pretendentų į Lietuvos Respublikos atstovus Europos komitete prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą  atranka. Po pokalbių su atrankoje dalyvavusiais pretendentais, atrankos komisija sudarė trijų geriausiai įvertintų kandidatų sąrašą.

Vienas iš šių kandidatų Europos Tarybos Ministrų komiteto bus išrinktas Lietuvos Respublikos atstovu Europos komitete prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą.

Šiuo metu pareigas einančio Lietuvos deleguoto atstovo Vytauto Raškausko kadencija baigsis šių metų gruodžio 19 d.

Daugiausia atrankos komisijos balų surinko šie kandidatai (abėcėlės tvarka): 

1.    Sigita Fomičiova,
2.    Dovilė Juodkaitė,
3.    Eugenijus Ušinskas.

Trijų geriausiai įvertintų kandidatūrų sąrašas pateikiamas Lietuvos Respublikos Seimo delegacijai Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje. Komiteto nariai renkami Europos Tarybos Ministrų komiteto absoliučia balsų dauguma iš Europos Tarybos Konsultacinės asamblėjos biuro teikiamų asmenų sąrašo.

Darbo grupę sudarė: teisingumo viceministrė ir Komisijos pirmininkė Gabija Grigaitė-Daugirdė, Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijos prie Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos pirmininkė Kristina Dūdonytė, Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierė Erika Leonaitė, Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų teisėjas Laimondas Noreika, Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento direktoriaus pavaduotoja Eglė Račinskienė, Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.