BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Bendros ES procedūros konfiskuojant su nusikaltimais susijusį turtą – Lietuvoje įsigalios gruodį

Data

2020 12 03

Įvertinimas
1
2.png

Nuo gruodžio 19 d. Lietuva taikys tiesioginį Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentą, kuris visose ES šalyse numato vienodą praktiką areštuojant ar konfiskuojant su nusikalstama veika susijusį turtą. Šiandien Seime pritarta Teisingumo ministerijos parengtoms naujoms reglamento nuostatoms.  

“Lietuva visada palaikė iniciatyvą tobulinti susižinojimo ir bendradarbiavimo mechanizmą tarp ES šalių, kad baudžiamosiose bylose būtų galima operatyviai imtis reikalingų veiksmų, – sako laikinai teisingumo ministro pareigas einantis Elvinas Jankevičius. – Suvienodintos procedūros padės veiksmingiau suvaržyti teisę į neteisėtai gautą turtą, lėšas ar nusikaltimo priemones ir greičiau vykdyti teismų sprendimus”.

Nusikaltimo priemonių ir pajamų areštas ar konfiskavimas – yra vienas efektyviausių būdų užkardant galimybę disponuoti nusikalstamu būdu įgytu turtu. Kadangi nusikalstamos veikos dažnai peržengia valstybių sienas, tarpusavio pasitikėjimu paremtas bendradarbiavimas padės operatyviau tirti tokius nusikaltimus ir vykdyti teismų sprendimus tiek mūsų šalyje, tiek ir tarptautinėje erdvėje.

Iki šiol Lietuvoje sprendimų konfiskuoti turtą ir turto arešto aktų tarpusavio pripažinimą reguliuoja keli teisės aktai – dabar šie aspektai bus aptarti viename įstatyme. 

Šių metų gruodžio 19 d. nauja teisinė praktika pradės galioti visose ES šalyse narėse, jos netaikys tik Airija ir Danija.