BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Darbą pradėjo naujoji teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska

Data

2020 12 11

Įvertinimas
6
26.png

Darbą pradėjusi naujoji teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska pagrindiniu savo siekiu laiko bendradarbiavimą ir norą girdėti visas puses, nes tuomet bus galima visapusiškai įgyvendinti Vyriausybės programą teisingumo srityje – užtikrinti žmogaus teisių ir laisvių apsaugą bei sistemos atvirumą visuomenei.

Trys teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos darbų prioritetai: 

1. Kokybiška ir planuojama teisėkūra

Šiuo metu egzistuojanti teisės aktų gausa ir jų skubotas priėmimas neleidžia užtikrinti kokybiškos teisėkūros. Orientuosimės į kokybę, ne į kiekybę, ir tobulinsime egzistuojantį teisinį reguliavimą. Į teisėkūros procesus įtrauksime visuomenę, ypač tas asmenų grupes, kurias reguliavimas paveiks labiausiai. Teisės aktų projektai ir jų poveikio vertinimas turi būti pristatomi visuomenei kuo ankstyvesnėje stadijoje, į konsultavimo(si) procedūras įtraukiant kuo platesnį visuomenės, NVO sektoriaus, suinteresuotų institucijų ratą.

2. Teisės viršenybės principo įgyvendinimas

Teisės viršenybės principas iki šiol kelia abejonių. Turime Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimus ir tarptautinių organizacijų rekomendacijas, tačiau kartais nukrypstame nuo tų kelrodžių ir tarptautinių įsipareigojimų. Šalinsime sisteminius teisinio reguliavimo trūkumus, sudarančius prielaidas tarptautiniams teismams konstatuoti žmogaus teisių pažeidimus nacionaliniu lygmeniu. Užtikrinsime, kad Lietuvos Respublikos ratifikuotos tarptautinės sutartys ir Europos Sąjungos teisės aktai būtų įgyvendinami tinkamai. Teisės viršenybės principas ir jo taikymas turi tapti visą ko pagrindu.

3. Pagarbos žmogui užtikrinimas

Žmogaus teisių apsauga politikoje iki šiol lieka antrame plane. Užtikrinsime, kad asmens teisės ir laisvės, įtvirtintos Konstitucijoje, Europos Sąjungos teisės aktuose, Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse, Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose, būtų tinkamai įgyvendintos.