BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


E. Dobrovolska: Lietuva pasisako už skaitmeninių procesų plėtrą teisėsaugos srityje

Data

2021 06 08

Įvertinimas
0
VIZUALAS MT.png

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, šiomis dienomis dalyvaujanti ES Teisingumo ir vidaus reikalų ministrų tarybos posėdyje, atkreipė ES teisingumo ministrų dėmesį į duomenų saugumo, teisės viršenybės, žmogaus teisių įgyvendinimo aspektus skaitmenizacijos kontekste. 

Pasak E. Dobrovolskos, neteisėto turinio internetinėje erdvėje klausimas reikalauja bendrų ES teisės instrumentų bei glaudesnio bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose. 

Ministrė pabrėžė, kad siekiant teisminių institucijų veiksmingos kovos su nusikalstamomis veikomis skaitmeninėje erdvėje, ES šalys narės turėtų operatyviai dalintis informacija ir pranešti apie sunkias nusikalstamas veikas. Tuo pačiu svarbu nepamiršti ir neteisėto turinio skaitmeninėje erdvėje bei priemonių dėl tokios informacijos šalinimo. 

ES ministrų susitikime skaitmenizacijos bei veiklos efektyvumo aspektai gvildenti ir prokuratūrų veiklos kontekste. 

„Procesų skaitmeninimas, inovatyvių sprendimų diegimas – tai prioritetinės priemonės, leidžiančios užtikrinti teisinių procesų efektyvumą, laiko ir kaštų mažinimą, todėl Lietuva skatins skaitmeninių procesų plėtrą bei sieks efektyvaus teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo tarptautiniu mastu“, – susitikimo metu akcentavo E. Dobrovolska.

„Ypač aktualu užtikrinti, kad prokuratūros turėtų tinkamas ir saugias informacinių technologijų priemones, o pasiekti veiksmingų ES finansiniams interesams kenkiančių nusikaltimų tyrimo padės ir neseniai veiklą pradėjusi Europos prokuratūra, su kuria Lietuvos prokuratūra yra pasirengusi bendradarbiauti”, – pabrėžė E. Dobrovolska.  

Susitikimo metu taip pat nutarta toliau tęsti dialogą dėl apsikeitimo asmens duomenimis tarp ES ir JAV, užtikrinant verslui aiškumą dėl taikomų reikalavimų asmens duomenų apsaugos srityje. Tam ketinama pasitelkti veiksmingą duomenų valdytojų bei nacionalinių priežiūros institucijų gerąją patirtį. 

Ministrų taryboje susitarta dėl bendro požiūrio dėl reglamento, išplečiančio ES pagrindinių teisių agentūros funkcijas, numatant, kad šios agentūros ekspertinės veiklos apims ir policijos bei teismų bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose sritį, taip užtikrinant reglamento suderinamumą su Lisabonos sutartimi. Be to, reglamento pakeitimai patobulins vidines šios agentūros veiklos procedūras. Gavus EP pritarimą šio reglamento pakeitimams, jį priims ministrų taryba.

ES Pagrindinių teisių agentūra yra viena iš Europos Sąjungos decentralizuotų agentūrų, įkurta 2007 metais. Ji teikia nepriklausomas, įrodymais grindžiamas konsultacijas diskriminacijos, rasizmo, ksenofobijos, duomenų apsaugos, vaikų teisių apsaugos ir kitose srityse. 

Europos Sąjungos valstybių narių Teisingumo ir vidaus reikalų ministrų tarybos posėdis vyksta Liuksemburge.