BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


E. Dobrovolska: pagarba EŽTT sprendimams, teisės viršenybės principo užtikrinimas – yra neatsiejamos demokratiškos valstybės dalys

Data

2022 04 29

Įvertinimas
2
SVETAINĖ PAGRINDINIS.png

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, susitikusi su Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) pirmininku Robert Spano, akcentavo, kad Lietuva labai vertina dialogą su EŽTT ir remia visas priemones, skirtas užtikrinti Konvencijos sistemos veiksmingumą, taip pat turi nuosekliai siekti, kad EŽTT sprendimų įgyvendinimas Lietuvoje būtų efektyvus ir savalaikis.

EŽTT kontroliuoja, kaip yra gerbiamos 800 milijonų europiečių teisės 47-iose Europos Tarybos šalyse, ratifikavusiose Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatas.

Ministrės teigimu, Lietuvos visuomenė visuomet aktyviai teikė pareiškimus EŽTT, todėl mūsų valstybei ypač svarbu juos operatyviai įgyvendinti, atliepiant visuomenės lūkestį turėti veiksmingą teisinę sistemą.

„Greitas sprendimų įvykdymas – yra svarbiausia priemonė norint užkirsti kelią galimiems Konvencijos pažeidimams, todėl Lietuva siekia, kad būtų įgyvendinti visi EŽTT sprendimai, o vienas svarbiausių mūsų šalies teisėkūros prioritetų – teisės aktų, kuriais siekiama garantuoti EŽTT sprendimų vykdymą, rengimas“, – sakė E. Dobrovolska.

Pasak E. Dobrovolskos, pagarba EŽTT sprendimams, teisės viršenybės principo ir žmogaus teisių užtikrinimas yra neatsiejamos demokratiškos valstybės dalys.

„Rusijos karo nusikaltimai Ukrainoje yra vienas iš pavyzdžių, kai valstybė, pažeidusi Konvencijos principus, skubiai pašalinta iš Europos Tarybos, nes šalis, atsakinga už rimtus karo nusikaltimus ir žmogaus teisių pažeidimus, turi sulaukti greito ir griežto atsako“, – pabrėžė E. Dobrovolska.

Šiandien EŽTT pirmininko Robert Spano vizito Lietuvoje metu rengiama diskusija, „Europos žmogaus teisių konvencija kaip visuomenės teisinio švietimo priemonė augančios teisės viršenybės svarbos kontekste“, kurioje bus diskutuojama žmogaus teisių apsaugos kritinėse situacijose klausimais ir kiek aktuali šiuo požiūriu Konvencija bei bus siekiama aptarti, koks šiandien yra teisės viršenybės, kaip vienos pamatinių vertybių, kuriomis grindžiama Europos Taryba ir Konvencijos sistema, turinys, reikšmė ir ateitis. 

Diskusijoje dalyvaus svečiai iš Europos Žmogaus Teisių Teismo: pirmininkas Robert Spano, teisėjas nuo Lietuvos Egidijus Kūris, Teismo kanclerio pavaduotojas Abel Campos ir Lietuvos teisės ekspertai: Konstitucinio Teismo pirmininkė Danutė Jočienė, Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos dekanė Lyra Jakulevičienė bei Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas Tomas Davulis. Diskusiją moderuos Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovė Europos Žmogaus Teisių Teisme Karolina Bubnytė-Širmenė.

Diskusijos pradžia 14 val. Ji vyks lietuvių ir anglų kalbomis, numatomas sinchroninis vertimas į abi kalbas.

Renginys lietuvių kalba bus tiesiogiai transliuojamas Teisingumo ministerijos Facebook paskyroje: https://bit.ly/3vT269L.

Diskusiją originalo kalba gyvai galima bus stebėti Vilniaus universiteto YouTube paskyroje: https://bit.ly/3kp1GTi.