BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


E. Dobrovolska: turime užtikrinti pusiausvyrą tarp visuomenės teisės žinoti ir duomenų apsaugos 

Data

2022 01 31

Įvertinimas
2
VIZUALAS.png

Teisingumo ministerija šiandien parengė ir teikia derinti įsakymą dėl asmens duomenų apsaugos priežiūros institucijų vykdomo pažeidimų nagrinėjimo Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai bei Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.
 

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska penktadienį susitiko su Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktoriumi Raimondu Andrijausku susidariusiai situacijai aptarti.
 
„Puikiai suprantama, kad asmens duomenų apsauga yra viena svarbiausių šiuolaikinės visuomenės vertybių. Akivaizdu, kad šiai dienai lieka nemažai nesureglamentuotų teisinių aspektų, dėl kurių visuomenės teisės žinoti ir duomenų apsaugos suderinimas tebėra nemažas iššūkis“, – sako E. Dobrovolska.

Sprendžiant susidariusią situaciją parengtas įsakymas numato, kad, kai tyrimo metu surinktos informacijos pagrindu kyla abejonių dėl asmens tvarkymo tikslų atitikties nurodytiems tvarkymo tikslams, gavus kitos asmens duomenų apsaugos priežiūros institucijos vertinimą, kad tai priskirtina jos kompetencijai, medžiaga yra perduodama minėtai institucijai.  Tai yra, jei duomenys yra tvarkomi žurnalistikos tikslais ir tą patvirtina ŽEIT, VDAI tyrimas yra perduodamas ŽEIT. 

Tikimasi, kad toks reglamentavimas leis išspręsti kompetencijų pasidalinimo klausimus, o galiotų ir jau pradėtiems tyrimams.

Atitinkamai, vykdant Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą – įvykdyti viešąsias konsultacijas dėl Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo peržiūros, siekiant įvertinti jo veikimą ir priimti Vyriausybės sprendimą dėl teisinio reguliavimo spragų panaikinimo ir ES teisės įgyvendinimo, Teisingumo ministerija kviečia visus suinteresuotus asmenis (žurnalistus, NVO, verslą) elektroniniu paštu [email protected] iki vasario 4 d. teikti siūlymus dėl aktualių temų konsultacijoms, kurios vyks jau už kelių savaičių.