BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


E. Dobrowolska: ES sankcijų pažeidimus galėtų tirti Europos prokuratūra

Data

2023 02 02

Įvertinimas
0
Susitikimo nuotrauka_2.jpg

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska susitikusi su Lietuvoje viešinčia Europos vyriausiąja prokurore Laura Codruța Kövesi ir Lietuvos Europos prokuroru Tomu Krušna aptarė Europos prokuratūros pasiekimus per pirmuosius pusantrų veiklos metų, prokuratūros indėlį tiriant tarptautines nusikalstamas veikas bei galimybes imtis naujų teisinės pagalbos Ukrainai priemonių tarptautiniu mastu.   

Pasak E. Dobrowolskos, Lietuva jau beveik metus nuosekliai inicijuoja teisinę pagalbą karo siaubiamai Ukrainai. Šiandien svarbu žengti drąsius žingsnius dėl Ukrainos ir visos Europos ateities. Visos Europos Sąjungos įstaigos, taip pat ir Europos prokuratūra aiškiai supranta būtinybę vienyti pastangas šiame kelyje.  

„Su Europos vyriausiąja prokurore aptarėme konkrečias teisines priemones – Europos prokuratūros įgaliojimų išplėtimą, kad ši institucija galėtų tirti ir nusikaltimus, susijusius su Europos Sąjungos sankcijų pažeidimais", – pabrėžia Ewelina Dobrowolska.

Susitikimo metu aptarta Europos Komisijos iniciatyva ne tik dėl Europos prokuratūros įgaliojimų išplėtimo, įtraukiant baudžiamąjį persekiojimą už ES sankcijų pažeidimą, bet ir baudžiamosios atsakomybės už sankcijų pažeidimus harmonizavimas.

Europos prokuratūra yra nepriklausoma Europos Sąjungos įstaiga, atsakinga už ES finansiniams interesams kenkiančių nusikalstamų veikų, tokių kaip sukčiavimas, korupcija, pinigų plovimas, tyrimą, kaltininkų baudžiamąjį persekiojimą ir perdavimą teismui.

Europos prokuratūra veiklą pradėjo 2021 m. birželio 1 d. Jos būstinė įsikūrusi Liuksemburge.