BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


E. Dobrowolska: Šiaurės ir Baltijos šalių ministrai vieningai ieškos teisinės pagalbos Ukrainai priemonių

Data

2022 09 09

Įvertinimas
0
Šaurės Baltijos šalių ministrų susitikimo nuotrauka.jpg

Šiandien į Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų susitikimą Vilniuje atvykę teisingumo ministrai daugiausia dėmesio skyrė tiek karo Ukrainoje, tiek pandemijos padiktuotų iššūkių įveikimo priemonėms Baltijos ir šiaurės Europos šalyse – skaitmenizacijos plėtrai ir nuotolinių teismų posėdžių efektyvumo užtikrinimui, nusikaltimų internete bei neapykantos kalbos prevencijai, taip pat smurto prieš moteris iššūkiams. 
 

Pasak teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, svarbiausias ministrų darbotvarkės klausimas – tai visi įmanomi teisinės paramos būdai Ukrainai ir jos žmonėms. 
 
„Tiek Baltijos, tiek šiaurės Europos šalys šiandien kaip niekada gerai suvokia laisvės kainą, todėl su ministrais aptarėme galimybes vieningai sutelkti pastangas visiems įmanomiems teisingumo vykdymo formatams įgyvendinti, galinčias padėti sugrąžinti teisingumą ir saugumą visoje Europoje, įskaitant galimybes panaudoti agresorių įšaldytą turtą Ukrainos atstatymui”, – akcentavo E. Dobrowolska. 
 
Susitikime taip pat daug dėmesio skirta nuotolinio teisingumo įgyvendinimo teismų veikloje bei skaitmenizacijos kontekste padaugėjusių virtualių nusikaltimų temoms, o ypač – neapykantos kalbos internete prevencijos priemonių aptarimui. 
 
Pasak E. Dobrowolskos, žmogaus teisių užtikrinimas yra visų šiaurės Europos šalių ministrų darbotvarkių prioritetas. Pandemija atskleidė, kad virtualaus teisingumo įgyvendinimo priemonių paieška šiandien yra visai tarptautinei bendruomenei kylantis iššūkis, ypač kalbant apie nusikaltimus internete bei neapykantos kalbą ir neapykantos nusikaltimus, todėl būtinas ne tik tinkamas nacionalinis teisinis reglamentavimas ir atsakomybės taikymas, bet ir būtinybė imtis kryptingų veiksmų tarptautiniu mastu.
 
„Neapykanta griauna pačius mūsų visuomenės pagrindus, todėl turime, pasitelkdami Baltijos kaimynių bei šiaurės Europos šalių gerąją patirtį, imtis strateginių veiksmų rasistinių ar homofobinių neapykantos kalbų prevencijai”,  – susitikime pabrėžė E. Dobrowolska.  
 
Vilniuje su darbo vizitu vieši Estijos teisingumo ministrė Lea Danilson-Järg, Suomijos teisingumo ministrė Anna-Maja Henriksson, Islandijos teisingumo ministras Jón Gunnarsson, taip pat Latvijos, Danijos, Norvegijos, Švedijos teisingumo ministerijų atstovai bei Šiaurės ministrų tarybos sekretoriato atstovas.  
 
Šiaurės ir Baltijos šalių teisingumo ministrų susitikimas vyksta kas 2 metus vis kitoje šalyje. Šiemet ministrai susitinka Lietuvoje.