BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


E. Dorbowolska: kartu su bendramintėmis šalimis turime ieškoti vis naujų teisinės pagalbos Ukrainai būdų

Data

2022 09 16

Įvertinimas
0
maketai .png

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska šiandien dalyvavo bendrame Lietuvos ir Lenkijos Vyriausybių posėdyje, kuriame daugiausia dėmesio skirta pagalbos Ukrainai priemonių įgyvendinimo klausimams. 

Pasak ministrės, kartu su Lenkijos Teisingumo ministerijos kolegomis sutarta sutelkti pastangas siekiant naujų teisinių įrankių taikymo karinės agresijos Ukrainoje kontekste. 

„Daugiau nei pusmetį tebesitęsiantys agresijos veiksmai Ukrainoje reikalauja aktyvių tarptautinės bendruomenės įsitraukimo ir bendro požiūrio, kad kuo greičiau išauštų diena, kai teisingumas triumfuos prieš nebaudžiamumą. Kuo greičiau mes surasime bendrus sprendimus agresorių padarytos žalos atlyginimui užtikrinti, tuo greičiau teisingumo pergalę prieš nebaudžiamumą pajus milijonai kenčiančių Ukrainos žmonių“, – akcentavo ministrė.   

E. Dobrowolskos teigimu, šiandien yra be galo svarbus visų šalių, o ypač kaimyninės Lenkijos palaikymas tiek Tarptautinio Baudžiamojo Teismo pradėtam tyrimui, tiek nacionaliniams tyrimams dėl tarptautinių nusikaltimų ir Specialiojo tarptautinio tribunolo, skirto agresijos nusikaltimui prieš Ukrainą tirti, steigimui.  

„Nuosekliai laikomės pozicijos, kad pajamos iš įšaldyto Rusijos turto – privataus ir valstybinio – turėtų būti panaudotos Ukrainos atstatymui, todėl turime rasti teisiškai pagrįstus būdus bei kurti naujus mechanizmus, kurie įgalintų jau dabar šiuos išteklius panaudoti žalos atlyginimui, atkurtos teisės viršenybės bei teisingumo užtikrinimui", – pabrėžė ministrė. 

Šios dienos susitikimo su Lenkijos Teisingumo ministerijos atstovais metu taip pat aptartos valstybių pozicijos dėl ES lygiu svarstomų direktyvų dėl žurnalistų ir pilietinės visuomenės atstovų apsaugos nuo nepagrįstų ieškinių ir elektroninių įrodymų baudžiamosiose bylose bei nacionalinio reguliavimo klausimai, susiję su karo propagandos draudimais.