BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


ES teisingumo ministrų dėmesio centre – teisinių pagalbos Ukrainai įrankių paieška

Data

2023 01 27

Įvertinimas
0
Į svetainę.png

Šiandien, sausio 27 d., vykstančiame neformaliame ES teisingumo ir vidaus reikalų ministrų tarybos susitikime diskutuojama, kokie teisiniai įrankiai leistų užtikrinti nusikaltimų, įvykdytų Ukrainoje, tyrimą, baudžiamąjį persekiojimą už juos, pasitelkiant ir Eurojusto galimybes, taip pat aptariamas Eurojusto vaidmens stiprinimas, prisidedant prie nacionalinių institucijų tyrimų bei remiant sunkių tarpvalstybinių nusikaltimų baudžiamojo persekiojimo koordinavimą. 

Susitikimo metu duodama interviu žurnalistams teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska akcentavo, kad atėjo laikas kalbėti apie konkrečius veiksmus, leisiančius užtikrinti, kad pajamos iš įšaldyto Rusijos ir jos subjektų turto būtų konfiskuotos ir panaudos žalai Ukrainos žmonėms atlyginti bei šaliai atstatyti. 
  
„Kartu su ES ministrais diskutuojame, kaip geriau pasinaudoti jau sukurtais teisminio bendradarbiavimo mechanizmais ir parama, kurią Eurojustas gali pasiūlyti, ypač atsižvelgiant į naują iššūkį – efektyviai pasinaudoti nauja Eurojusto sunkiausių tarptautinių nusikaltimų įrodymų duomenų baze, kad būtų užtikrintas sėkmingas nusikaltimų, įvykdytų Ukrainoje, tyrimas ir baudžiamasis persekiojimas už juos", – akcentavo E. Dobrowolska. 
  
ES teisingumo ir vidaus reikalų ministrų tarybos susitikimas vyksta Stokholme (Švedijos Karalystė).