BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Europos arešto orderio procedūrose – Lietuvos iniciatyva dėl ES piliečių apsaugos  

Data

2020 12 02

Įvertinimas
0
10.png

Europos Tarybos patvirtintose išvadose, kaip tobulinti Europos arešto orderio procedūras, įtrauktos nuostatos, susijusios su Lietuvos teisingumo ministerijos kelta iniciatyva dėl ES piliečių apsaugos nuo galimo trečiųjų šalių piktnaudžiavimo ekstradicijos prašymais. 

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos ir jos poziciją palaikančių šalių pastangos glaudžiau bendradarbiauti ir ieškoti bendro požiūrio, sprendžiant ES piliečių ekstradicijos į trečiąsias šalis klausimą, atsispindėjo svarbiame dokumente, kurio pagrindu ateityje Europos Sąjunga galės peržiūrėti Europos arešto orderio mechanizmą, – sako laikinai teisingumo ministro pareigas einantis Elvinas Jankevičius. – Privalome visomis teisėtomis priemonėmis apginti ES piliečius nuo politiškai motyvuotų ar nepagrįstų ekstradicijos prašymų. Kad tokių atvejų būna, liudija ir Rusijos pradėtas Sausio 13-osios bylos teisėjų, prokurorų ir tyrėjų persekiojimas“.

Europos arešto orderis – svarbiausias instrumentas, kovojant su tarptautiniu nusikalstamumu ir terorizmu, kartu padeda stiprinti ir ES piliečių apsaugą. Tarybos išvadose pabrėžiamos tos sritys, kuriose Europos arešto mechanizmas galėtų būti patobulintas. Todėl valstybės narės yra skatinamos peržiūrėti nacionalines jo įgyvendinimo priemones ir praktinį taikymą, o teisinės institucijos turėtų atidžiau įvertinti visus pagrindinių asmens teisių aspektus. Šalys taip pat skatinamos peržiūrėti tam tikrus procedūrinius dalykus, pavyzdžiui, procesines asmenų teises, stiprinti Europos arešto procedūras krizių metu, skatinti alternatyvas suėmimui. Tarybos išvadose atkreipiamas dėmesys ir į minėtą Lietuvos iškeltą problemą dėl trečiųjų valstybių ekstradicijos prašymų, skatinant Europos Sąjungą imtis veiksmų.  

Europos Tarybos išvados taps pagrindu tobulinant Europos arešto veikimo mechanizmą.