BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Evelina Dobrovolska: Sausio 13-osios įvykiai – tai tikrasis laisvės liudijimas

Data

2021 01 13

Įvertinimas
0
Svet..png

Šiandien, minint Sausio 13-osios 30-ąsias metines, teisingumo ministrė kviečia pagerbti tą dieną žuvusius ir jų artimuosius. Taip pat telefonu dėkojo Sausio 13-osios bylą tyrusiems teisėjams ir prokurorams. 

„Sausio 13-osios įvykiai – tai tikrasis laisvės liudijimas, todėl šią gyvąją atmintį svarbu išsaugoti ir perduoti ateities kartoms. Mūsų širdyse visada išliks žuvusiųjų už laisvę atminimas ir begalinė pagarba“ – sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska. – Tikiu, kad ši auka taps nauju įkvėpimu jaunajai kartai būti laisvės šaukliais ir savo pasirinkimais įprasminti šią dovaną kasdienėse veiklose, nes neįkainojama vertybė yra augti, mokytis, tobulėti nepriklausomoje ir laisvoje šalyje“.  
 
E. Dobrovolska šiandien telefonu išreiškė paramą bei padėką Sausio 13-osios bylą tyrusiems teisėjams ir prokurorams už pagalbą įtvirtinant teisingumo bei demokratinės teisinės valstybės principus ir atlikus be galo Lietuvai svarbią konstitucinę pareigą.

Ministrė Sausio 13-osios bylos teisėjų ir prokurorų persekiojimo klausimą iškėlė ir pokalbio su ES Komisijos teisingumo komisaru Didier Reynders metu, po to, kai viešoje erdvėje pasirodė pranešimai apie Rusijos Tyrimų komiteto už akių pateiktus kaltinimus trims Vilniaus apygardos teismo teisėjams, paskelbusiems pirmos instancijos teismo sprendimą Sausio 13-osios byloje.

Taip pat E. Dobrovolska pakvietė nuo sausio 1 d. ES Tarybai pirmininkaujančios Portugalijos teisingumo ministrę Francisca Van Dunem šiam klausimui skirti deramą dėmesį ES darbotvarkėje. 

„Saugosime savo pareigūnus ir toliau nuosekliai ES Taryboje sieksime, kad būtų ieškoma bendrų priemonių ir telkiamos pastangos kovai su tokiomis neteisėtomis ir politiškai motyvuotomis situacijomis, - pabrėžia E. Dobrovolska.“

Taip pat ministerija šiandien pristato virtualią fotografijų, kurių dauguma buvo pateiktos Europos Parlamentui kaip šiuos įvykius liudijanti nusikaltimų žmogiškumui medžiaga, parodą. 

Virtualią parodą rasite šioje nuorodoje.