BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


EŽTT Pirmininko Robert Spano vizito Lietuvoje metu rengiama diskusija, skirta Konvencijos aptarimui augančios teisės viršenybės svarbos kontekste 

Data

2022 04 12

Įvertinimas
1
SVETAINĖ PAGRINDINIS.png

Kartu su Konstituciniu Teismu bei Teisėjų taryba organizuojamo Europos Žmogaus Teisių Teismo Pirmininko Robert Spano vizito Lietuvoje metu Teisingumo ministerija balandžio 29 d. rengia apskritojo stalo diskusiją „Europos žmogaus teisių konvencija kaip visuomenės teisinio švietimo priemonė augančios teisės viršenybės svarbos kontekste“.  

COVID-19 pandemija, regioninė migrantų krizė pasienyje su Baltarusija, karas Ukrainoje iškėlė beprecedentinius iššūkius žmonijai ir žmogaus teisėms. Visas paminėtas kataklizmas lydėjo pastebimas dezinformacijos kiekio padidėjimas viešojoje erdvėje, išaugęs populizmas, spekuliacijos faktais ir mokslu, manipuliacijos žmogaus teisių apsaugos tematika. Šiame kontekste regimai išauga konstruktyvių diskusijų poreikis, ne mažiau akivaizdus ir teisinio švietimo stygius, kai ieškoma atsakymų į pačius sudėtingiausius ne tik teisinius, bet ir vertybinius klausimus. 
 
Europos žmogaus teisių konvencija šiuo požiūriu gali pateikti jei ne konkrečius atsakymus į iškylančius klausimus, tai bent pasiūlyti tam tikras gaires, kuria linkme jų ieškoti. Organizuojamos diskusijos metu, kurioje dalyvaus svečiai iš Europos Žmogaus Teisių Teismo: pirmininkas Robert Spano, teisėjas nuo Lietuvos Egidijus Kūris, Teismo kanclerio pavaduotojas Abel Campos ir Lietuvos teisės ekspertai: Konstitucinio Teismo pirmininkė Danutė Jočienė, Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos dekanė Lyra Jakulevičienė bei Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas Tomas Davulis, bus diskutuojama žmogaus teisių apsaugos kritinėse situacijose klausimais ir kiek aktuali šiuo požiūriu Konvencija bei bus siekiama aptarti, koks šiandien yra teisės viršenybės, kaip vienos pamatinių vertybių, kuriomis grindžiama Europos Taryba ir Konvencijos sistema, turinys, reikšmė ir ateitis. Galiausiai, jei pripažįstame, kad geresnis žmogaus teisių supratimas nacionaliniu lygmeniu yra conditio sine qua non (būtina sąlyga) tolesniam pačios Konvencijos sistemos gyvybingumui ir veiksmingumui – tai kaip pasiekti, kad galiausiai ne deklaruotume, bet gyventume pagal jos saugomas vertybes ir principus? 

Renginio laikas: balandžio 29 d. 14.00-15.45 val. 
 
Vieta: Vilniaus universiteto Mažoji aula (Universiteto g. 3, Vilnius). 


Diskusiją moderuos Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovė Europos Žmogaus Teisių Teisme Karolina Bubnytė-Širmenė. 

Norinčius dalyvauti, kviečiame užpildyti registracijos formą https://forms.gle/JCR6LxL8fPDXUrtL7.

Registruotis į renginį galima iki 2022 m. balandžio 27 d. 10 val. 

Diskusija vyks lietuvių ir anglų kalbomis, numatomas sinchroninis vertimas į abi kalbas. 

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas Teisingumo ministerijos Facebook paskyroje ir Vilniaus universiteto Youtube kanale.