BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Į EŽTT teisėjo poziciją savo kandidatūras pasiūlė 6 pretendentai

Data

2022 05 11

Įvertinimas
0
VIZUALAS.png

Teisingumo ministerijai paskelbus atranką į Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjo poziciją, kurį į pareigas siūlo Lietuvos Respublika, savo kandidatūras pateikė 6 pretendentai.

Pretendentai iki gegužės 5 d. ministerijai turėjo pateikti paraišką dalyvauti atrankoje.

Savo kandidatūras į šią poziciją pateikė:

1. Audrius Bakaveckas;

2. Darijus Beinoravičius;

3. Lyra Jakulevičienė;

4. Aistė Račkauskaitė-Burneikienė;

5. Gediminas Sagatys;

6. Edita Žiobienė.

Pretendentus vertins Darbo grupė, pretendentų atrankai į EŽTT teisėjo pareigas organizuoti. Darbo grupės geriausiai įvertintas trijų kandidatų sąrašas bus teikiamas Ministrui Pirmininkui. Darbo grupės teikimas Ministrui Pirmininkui yra rekomendacinio pobūdžio. Ministras Pirmininkas, įvertinęs šią rekomendaciją, pasiūlys Respublikos Prezidentui tris kandidatūras į EŽTT teisėjo nuo Lietuvos Respublikos pareigas. Respublikos Prezidentas dekretu pateiks Europos Tarybos Parlamentinei Asamblėjai trijų kandidatų sąrašą į EŽTT teisėjo pareigas.

Remiantis Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 22 straipsnio 1 dalimi, teisėjus nuo kiekvienos valstybės renka Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja dalyvaujančių deputatų balsų dauguma iš trijų kandidatų sąrašo, kurį pateikia atitinkama valstybė.  

Detalesnę informaciją apie pretendentus rasite šioje nuorodoje: https://bit.ly/3srayfA