BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Įkalintųjų lankymas – ir turint neigiamą Covid-19 testą

Data

2021 05 05

Įvertinimas
4
VIZUALAS NUTEISTIEJI.png

Nuo gegužės 24 d. atveriama nauja galimybė aplankyti įkalintuosius kontaktiniu būdu ir tiems artimiesiems, kurie ne anksčiau nei prieš 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento turės atliktą Covid-19 tyrimą (SARS-CoV-2 PGR tyrimą ar antigeno testą) ir gautą neigiamą atsakymą, taip pat vaikams iki 16 metų. Šiandien tokiam sprendimui pritarė Vyriausybė, patvirtinusi galimybių paso idėją.

Pasak teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, galimybių pasas, atveriantis platesnius karantino laisvinimus, turi atliepti ir įkalintųjų bei jų artimųjų gyvo bendravimo, socializacijos poreikius. 

„Matome, kad pandemija emociškai paveikė kiekvieną žmogų ir visas visuomenės grupes, įskaitant ir kalinčius asmenis bei jų artimuosius. Tikimės, kad po daugiau nei metų atsiveriančios gyvo bendravimo galimybės ne tik padės kurti saugų ryšį, bet pagerins socializaciją ir bendrą psichologinę būseną“, – teigia E. Dobrovolska. 

Nuo gegužės 3 d. artimieji jau gali dalyvauti ilgalaikiuose bei trumpalaikiuose pasimatymuose kontaktiniu būdu su įkalintaisiais, jeigu jie yra pasiskiepiję arba persirgę Covid-19 liga, kai diagnozė žmogui buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, bet ne anksčiau nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas. 

Vakcinuotiems lankytojams svarbu atitikti šiuos Vyriausybės nustatytus kriterijus: 

- kai yra praėjusi 1 savaitė po vakcinos „Comirnaty“ antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą; 
- kai yra praėjusi 1 savaitė po vakcinos „COVID-19 Vaccine Moderna“ antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą; 
- kai yra praėjusios 4 savaitės po vakcinos „COVID-19 Vaccine Janssen“ dozės suleidimo; 
- kai yra praėjusios 4 savaitėms po vakcinos „Vaxzevria“ pirmos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 12 savaičių; 
- po vakcinos „Vaxzevria“ antros dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą.

Ilgalaikiai ir trumpalaikiai kontaktiniai pasimatymai vykdomi užtikrinant nustatytus asmenų srautų valdymo, higienos ir kitus būtinus reikalavimus.