BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Įsigaliojo aiškesnės, pavyzdžiais pagrįstos rekomendacijos teisės aktų projektams rengti 

Data

2021 11 24

Įvertinimas
1
rekomendacijos3.png

Lapkričio 19 d. įsigaliojo nauja redakcija išdėstytos Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijos, kurios aktualios ne tik teisėkūros srityje dirbantiems teisininkams, bet ir kiekvienam teisės aktų projektų rengėjui.

Nuoseklus ir aiškus šių rekomendacijų nuostatų turinys, papildytas konkrečiais pavyzdžiais, padės užtikrinti sklandų ir kokybišką teisės akto rengimą bei vienodą teisės aktų projektų rengimo reikalavimų taikymą.  

Paskutinį kartą Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijos buvo atnaujintos 2013 m. Jas atnaujinti paskatino teisėkūros procese kylančios problemos dėl nevienodos teisės aktų projektų rengimo praktikos ir nenuoseklaus Rekomendacijų nuostatų taikymo bei aiškinimo. 

Nuo 2013 m. galiojančias Rekomendacijas peržiūrėti ir išdėstyti nauja redakcija paskatino teisėkūros procese kylančios problemos dėl nevienodos teisės aktų projektų rengimo praktikos ir nenuoseklaus Rekomendacijų nuostatų taikymo bei aiškinimo.

Rengiant rekomendacijas išanalizuotos dažniausios teisėkūros procese daromos klaidos, įvertinti institucijų pasiūlymai ir pastabos, pateikti informatyvūs pavyzdžiai.  

Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijos yra patvirtintos LR Teisingumo ministro 2013 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 1R-298 „Dėl Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijų patvirtinimo“.

Jas galima rasti čia.