Kalėjimų departamento Kriminalinė žvalgyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo 

Data

2021 01 29

Įvertinimas
1
ŠV.png

Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo  piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo Kalėjimų departamentui pavaldžioje įmonėje. 

Bendradarbiaujant su Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus bei Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnais buvo atliktos kratos Kalėjimų departamentui pavaldžios valstybės įmonės bei jos filialų patalpose, kai kurių valstybės įmonės darbuotojų gyvenamosiose vietose bei kai kuriose Vilniaus mieste veiklą vykdančių juridinių asmenų buveinėse.

Ikiteisminiame tyrime Kalėjimų departamento pavaldžios valstybės įmonės direktoriui įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Jam gali būti skiriama bauda arba areštas, arba laisvės atėmimo iki penkerių metų bausmė.

Taip pat vadovui pranešta, kad jam gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė už asmeniui patikėto ar jo žinioje buvusio didelės vertės svetimo turto iššvaistymą ir dėl to gresia laisvės atėmimo iki septynerių metų bausmė.

Pranešimas apie įtarimą įteiktas ir vienam iš Vilniaus mieste veikiančios uždarosios akcinės bendrovės direktoriui, kuris įtariamas galimai padėjęs valstybės įmonės direktoriui iššvaistyti įmonės turtą. 

Kalėjimų departamentui pavaldžios įmonės vadovas po jam pareikštų įtarimų nušalintas nuo pareigų šešiems mėnesiams. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. 

Apie atliekamą ikiteisminį tyrimą informuota Teisingumo ministerija.

„Džiaugiuosi, kad pati institucija sugeba pastebėti ir įvertinti rizikas bei imtis veiksmų sustabdyti galimas korupcines veikas ir lėšų švaistymą. Ketiname peržiūrėti įmonės veiklą, kad ateityje būtų užtikrintas įmonės veiklos skaidrumas“, teigia Teisingumo viceministras Elanas Jablonskas. 

„Situaciją vertinu labai neigiamai įmonės, kurios finansinė padėtis ir taip sudėtinga, vadovybė siekia ne gerinti ją, o galimai neteisėtai pelnytis grobstant jos turtą. Eilinė padėka mūsų kriminalinei žvalgybai, kuri tokius procesus stebi ir sėkmingai užkardo“, sako Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.