Kalėjimų departamento vadovo Virginijaus Kulikausko komentaras – reikliai vertiname kiekvieną nusižengimo atvejį

Data

2019 09 18

Įvertinimas
0
kaldep.jpg

Nuteistojo pasišalinimas iš darbo vietos viešojoje erdvėje sulaukė nevienareikšmių  vertinimų ir keliamas klausimas, kodėl nuteistajam, padariusiam sunkų nusikaltimą, suteikta teisė dirbti be sargybos laisvėje. Noriu pabrėžti, kad bausmę atliekantys nuteistieji yra įtraukiami į resocializacijos – įvairios naudingos veiklos programas, padedančias nepraprasti ar įgyti darbinių įgūdžių, keisti elgesį. Pasiteisinusi darbinės resocializacijos praktika ateityje bus dar labiau stiprinama.

 Kasdien už pataisos įstaigų sienų dirba arba mokymo užsiėmimus lanko  apie 400  nuteistųjų, kurie turi teisę vykti  be sargybos ar palydos. Kuriam nuteistajam galima suteikti tokią teisę, sprendžia speciali komisija ir pataisos įstaigos vadovas.

 Per praėjusius trejus metus  iš atvirų objektų – nesaugomų kolonijų ar  darbo vietų pasišalino 22 nuteistieji ir 2 nuteistieji pabėgo iš saugomų objektų  ar konvojavimo metu. Pabrėžiu, visi jie buvo sulaikyti ir atliks arba atlieka  papildomą bausmę.

Šiemet išlieka panaši  tokių  pažeidimų  tendencija  – 5 atvejai.  Kol kas nesulaikytas vienas asmuo. Pasišalinimo ar pabėgimo metu smurtinių nusikaltimų nebuvo padaryta.

Apie bausmę atliekančio nuteistojo pabėgimą nedelsiant, teisės aktų nustatyta tvarka yra informuojamas artimiausias tos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Policijai paskelbus nuteistojo paiešką yra bendradarbiaujama, teikiant visą reikalingą informaciją ar duomenis, galinčius turėti įtakos kuo greičiau sulaikyti nuteistąjį.  

Kiekvienu tokio pažeidimo atveju pataisos įstaigoje buvo atliktas ne tik ikiteisminis tyrimas nuteistojo atžvilgiu, bet ir pradėtas tarnybinis patikrinimas, siekiant išsiaiškinti  veiklos silpnąsias vietas ar galimas spragas.  Kalėjimų departamento vadovybė reikliai vertina ir vertins pareigūnų darbą, galimai lėmusias nuteistųjų  pabėgimo ar pasišalinimo  priežastis ir aplinkybes.