Laukiama visuomenės nuomonės kaip apsaugoti vartotojų teises, įsigijus skaitmenį turinį, skaitmenines paslaugas ar prekes

Data

2021 02 03

Įvertinimas
0
vartotojų vizualas.png

Teisingumo ministerija skelbia viešąją konsultaciją kviesdama visuomenę, vartotojų asociacijas, verslo organizacijas išreikšti poziciją apie vartojimo sutarčių skaitmeninio turinio teikimo bei prekių pirkimo – pardavimo teisinio reguliavimo aspektus.

Šiuo metu vartotojų apsauga, sudarant sutartis dėl skaitmeninio turinio ar skaitmeninių paslaugų teikimo, nėra reglamentuota.

Lietuva iki liepos 1 d. turi į nacionalinę teisę perkelti ES direktyvų, nustatančių vartotojų apsaugos reikalavimus skaitmeninio turinio ir skaitmeninių paslaugų teikimo, taip pat prekių pirkimo –pardavimo srityse, nuostatas. Nuo 2022 m. sausio 1 d. šios nuostatos bus pradėtos taikyti. 

Kadangi ES šalys narės kai kuriuos teisinio reguliavimo aspektus gali nuspręsti  pačios, visuomenės nuomonė padės apsispręsti dėl verslo subjektų atsakomybės už skaitmeninio turinio ar skaitmeninės paslaugos netinkamą kokybę bei kitų klausimų.

Skaitmeninis turinys apima kompiuterines programas, taikomąsias programas (apps), vaizdo rinkmenas, garso rinkmenas, muzikos rinkmenas, skaitmeninius žaidimus, e. knygas ar kitus e. leidinius. Skaitmeninėmis paslaugomis  laikomos tokios paslaugos, kurias teikiant galimas duomenų kūrimas, tvarkymas, prieiga ar saugojimas skaitmenine forma, pavyzdžiui, dalijimasis vaizdo ir garso rinkmenomis, tekstų tvarkymas socialiniuose tinkluose ir pan.

Taip pat suinteresuotųjų asmenų įsitraukimas yra svarbus sprendžiant vartotojų apsaugos aspektus  prekių pirkimo – pardavimo srityje: papildomų vartotojų teisių nustatymo, pardavėjo atsakomybės už prekių trūkumus terminų, įrodinėjimo, kad prekė netinkamos kokybės, vartotojo pareigos pranešti pardavėjui apie prekės trūkumą terminą ir kitų veiksnių. 

Viešosios konsultacijos apklausą rasite čia.