BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Liuksemburgo teisingumo ministrių susitikime – dėmesys teisinių procesų stiprinimui ir Ukrainos palaikymui  

Data

2022 09 06

Įvertinimas
0
Susitikimo nuotrauka.jpg

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska susitiko su Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės teisingumo ministre Sam Tanson. Susitikime daugiausia dėmesio skirta nepilnamečių apsaugos baudžiamojo proceso metu ir jiems patekus į bausmių vykdymo įstaigas klausimams. Nemažą dėmesį savo nacionalinėse darbotvarkėse abi valstybės skiria ir LGBT teisių užtikrinimui. Taip pat aptarti pagalbos priklausomybę turintiems asmenims teikimo iššūkiai, su kuriais susiduria tiek Lietuvos, tiek Liuksemburgo bausmių vykdymo sistemos. 

Susitikimo metu E. Dobrowolska akcentavo, kad energetikos kainų augimas neturėtų tapti pagrindu kvestionuoti tarptautinio teisingumo sistemą, todėl parama Ukrainai siekiant teisingumo turi būti nuolatinė.

„Kaip tarptautinės bendruomenės nariai, Lietuva ir Liuksemburgas sutaria, kad privalu daryti viską, kas tik įmanoma, kad žmogaus teisių klausimas tarptautinėje darbotvarkėje išliktų aukščiausiu prioritetu. Kai šiandien pasaulis susiduria su iššūkiais ekonominių procesų, žiniasklaidos ir tarptautinio teisingumo kontekste, turime būti vieningi ir užtikrinti labiausiai pažeidžiamų grupių atsparumą šiomis įtemptomis aplinkybėmis”, – susitikime pabrėžė ministrė. 

Šis Lietuvos ir Liuksemburgo teisingumo ministrių susitikimas vyksta Lietuvoje viešint Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės Ministro Pirmininko Xavier Bettel vadovaujamai delegacijai.