BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Ukrainos ministrų dėmesio centre – reformos bausmių vykdymo srityje  

Data

2021 07 08

Įvertinimas
0
postams - 2021-07-08T114208.930.png

Vakar, liepos 7 d., teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos susitikime su Ukrainos teisingumo ministru Denys Maliuska aptarta dvišalio bendradarbiavimo teisingumo srityje stiprinimo svarba, pataisos namų modernizavimo patirtis bei kiti šalių prioritetai teisingumo srityje.

Pasak E. Dobrovolskos, Lietuvos ir Ukrainos dvišalio bendradarbiavimo stiprinimas teisingumo srityje yra vienas svarbiausių šalių prioritetų, ypatingai teisinių priemonių taikymo teismo sprendimų pripažinimo ir vykdymo srityje.

Ministrės teigimu, Lietuva yra pateikusi Ukrainai dvišalės tarptautinės Lietuvos Respublikos ir Ukrainos sutarties dėl teismų sprendimų, kuriais paskirtos tam tikros bausmės, abipusio pripažinimo ir vykdymo, projektą ir pozityviai vertina Ukrainos sprendimą pradėti derybas dėl šios dvišalės sutarties bei tikisi efektyvaus derybų proceso. Ministras D. Maliuska informavo, kad projekto derinimo tarp Ukrainos institucijų procesas greitu laiku bus baigtas ir Ukrainos pusė bus pasirengusi pradėti derybas.

Ministrai daug dėmesio skyrė ir bausmių vykdymo sistemos modernizavimo klausimui. E. Dobrovolska pristatė Lietuvos patirtį pradėjus diegti alternatyvius bausmių taikymo ir lygtinio paleidimo mechanizmus, turėjusius įtakos įkalintųjų skaičiaus mažėjimui. Ministras D. Maliuska susidomėjo Lietuvoje vystoma pusiaukelės namų iniciatyva. Taip pat aptarė ir svarbiausius iššūkius: modernizuoti pataisos namų infrastruktūrą, užtikrinti saugią įkalinimo įstaigų aplinką, efektyvius ir sėkmingus nuteistųjų resocializacijos procesus, sukurti įkalinimo įstaigų ir probacijos tarnybų personalo profesinio rengimo, mokymo ir kompetencijos ugdymo sistemą bei sudaryti tam optimalias infrastruktūrines sąlygas. Ukrainos teisingumo ministras išreiškė pageidavimą stiprinti abiejų valstybių probacijos institucijų bendradarbiavimą, o Ukrainos probacijos tarnyba, jo teigimu, yra labai suinteresuota tokiu gerosios Lietuvos praktikos perėmimu.

„Lietuvai, pasitelkus Norvegijos finansinio mechanizmo paramą, sukurtos priemonės padės užtikrinti skaidrią bausmių vykdymo sistemą ir žengti link atviresnio bei efektyvesnio veiklos modelio: plėtoti dinaminę priežiūrą, daugiau tiesiogiai dirbti su nuteistaisiais, plačiau bendradarbiauti tarp pataisos įstaigų, pusiaukelės namų, probacijos ir nevyriausybinių organizacijų. Taip pat bus užtikrintas platesnis elektroninių stebėjimo priemonių taikymas, o aktyviai bendradarbiaujant su NVO, turėtų išaugti nuteistųjų, įtrauktų į resocializacijos procesą, skaičius“, – susitikime pabrėžė E. Dobrovolska.

Lietuvos ir Ukrainos teisingumo ministrai taip pat aptarė COVID-19 situacijos iššūkius, žmogaus teisių užtikrinimo, viešųjų paslaugų skaitmeninimo ir jų prieinamumo didinimo aspektus, partnerystės, neapykantos nusikaltimų reglamentavimo, teismų veiklos modernizavimo, korupcijos prevencijos bei kitus aktualius klausimus.

Šiandien teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska ir Ukrainos teisingumo ministras Denys Maliuska lankysis Vilniaus pataisos namuose.