Mažiausieji Konstitucijos egzamino dalyviai piešė laisvą Lietuvą

Data

2019 10 11

Įvertinimas
2

„Laisva šalis yra ta, kurioje gali laisvai kvėpuoti, kalbėtis atvirai, tikėti ir svajoti apie norimus dalykus, šalis, kurioje gera gyventi“ – mintimis apie Konstitucijos egzamino kūrybinę užduotį dalinosi Kėdainių r. Labūnavos pagrindinės mokyklos 4 klasės mokinė Karina Yliūtė.

Mažiausieji Konstitucijos egzamino dalyviai – pradinių klasių moksleiviai – buvo pakviesti į Konstituciją pažvelgti kūrybiškai. Pradinukai kūrybinį išradingumą demonstravo piešdami piešinius tema „Mano namai – laisva Lietuva“.

Kėdainių rajono Labūnavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja  metodininkė Diana Dovydavičiūtė sako: „Kiekvienam Lietuvos piliečiui yra svarbu žinoti pagrindinį šalies įstatymą, gerbti valstybės vertybes. Su savo mokiniais Konstitucijos egzamine dalyvaujame jau daugelį metų. Tai yra puiki proga su vaikais plačiau pasikalbėti pilietiškumo tema, pavartyti Konstituciją, priminti, kad esame laisvi laisvos šalies piliečiai ir savo ateitį kuriame patys“.

Jauniausiųjų Konstitucijos egzamino dalyvių kategorijoje varžėsi beveik tūkstantis pradinukų piešinių. Vertinimo komisijos atrinkti mokinių darbai skelbiami naujienų portale DELFI. Čia galima ne tik peržiūrėti kūrybiškiausius Lietuvos mokinių darbelius, bet ir balsuoti už labiausiai patinkantį. 

Daugiausiai DELFI skaitytojų simpatijų pelniusį darbo autorių, drauge su kitais egzamino laureatais, spalio 28 d. 13 val. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje pasveikins ir apdovanos egzamino globėjas Prezidentas Gitanas Nausėda ir kiti garbūs šventės svečiai.

Įvertinti mažųjų triūsą ir balsuoti galite http://tiny.lt/sz8vuy8. Balsavimas vyks iki spalio 18 d.

Organizuojant Konstitucijos egzaminą talkina Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas, Lietuvos savivaldybės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Vilniaus licėjus, Mykolo Romerio universitetas, Lietuvos aklųjų biblioteka, UAB „ParcelABC“.
Žinią apie Konstitucijos egzaminą padeda skleisti projekto partneriai: portalas DELFI ir LRT.
 
Išsamesnė informacija apie egzaminą: http://konstitucijosegzaminas.lt/
  
Daugiau informacijos: 
Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyrius tel. 8 (5) 2191882, 8 (686) 50011.