BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Mažos ir vidutinės įmonės, siekiančios apsaugoti išradimus, gali kreiptis dėl kompensacijų

Data

2021 07 27

Įvertinimas
0
VIZUalas PB.png

Mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ) gali apsaugoti savo išradimus pasinaudodamos projekto IPA4SME siūlomomis kompensacijomis iki 15 000 eurų. Šios paramos dėka galima susigrąžinti iki 75% kaštų, susijusių su Europos patento paraiškos padavimu (maksimali kompensacijos suma vienam patentui – 2500 Eur). Taip pat kompensuoti 50% Europos patentinio patikėtinio paslaugų, susijusių su Europos patento paraiškos parengimu, išlaidų (maksimali kompensacijos suma vienai paraiškai – 2000 Eur).

MVI, norinti pasinaudoti šiuo projektu, turėtų būti įvertinta kaip inovatyvi ir turinti potencialiai patentuotiną technologinį sprendimą, kurį norima apsaugoti Europos patentu. Todėl MVĮ turi turėti atliktą jos turimų intelektinės nuosavybės objektų įvertinimą (toliau – INOĮ). Tai galima padaryti kreipiantis į INOĮ vertinimą atliekantį ekspertą (https://vpb.lrv.lt/uploads/vpb/documents/files/IP-Scan-paslauga-teikiantys-ekspertai.pdf). Šiuo metu tokį vertinimą galima atlikti ir pasinaudojant Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos MVĮ fondo (EUIPO SMEsFund) projekto „IPscan‘‘ paslauga , skirta susigrąžinti dalį išlaidų (https://vpb.lrv.lt/lt/aktualu/islaidu-in-objektu-apsaugai-kompensavimas).

Gavusi INOĮ paslaugą, kurioje būtų rekomendacija, kad MVĮ turimas technologinis sprendimas yra potencialiai patentuotinas, MVĮ turėtų kreiptis į Valstybinį patentų biurą el. pašto adresu: [email protected] ir duomenis, kurių pagrindu VPB priims sprendimą, dėl IPA4SME projektui tinkamo patvirtinimo apie galimai patentuotiną objektą išdavimo.

Sukaukus patvirtinimo, MVĮ reikės užsiregistruoti https://www.ipa4sme.eu/apply tinklalapyje, pateikti duomenis apie įmonę ir prisijungus prie Elektroninės paraiškos teikimo sistemos užpildyti paraišką patentavimo išlaidų kompensavimui.

Svarbu pabrėžti, kad IPA4SME projektu yra kompensuojamos tik tos išlaidos, kurios yra susijusios su Europos patento padavimu bei Europos patentinio patikėtinio paslaugų, susijusių su Europos patento paraiškos parengimu. IPA4SME projektu nėra kompensuojamos išlaidos, susijusios su nacionalinės patento paraiškos ar tarptautinės patento paraiškos pagal Patentinės kooperacijos sutartį (PCT) padavimu ir/arba su šių paraiškų padavimu susijusios išlaidos už patentinio patikėtinio paslaugas.

Tuo atveju, kai Europos patento paraiška yra paduota su nacionalinės paraiškos prioriteto data, būtų kompensuojamos tik išlaidos, susijusios su Europos patento paraiškos padavimu ir/ arba Europos patentinio patikėtinio paslaugomis.

Paskutinis paraiškų teikimas prasideda liepos 21 d., baigiasi –  rugsėjo 7 d.

Papildomą informaciją teikia Europos Komisijos atstovai el. paštu: [email protected], bei Valstybinio patentų biuro atstovas Lukas Valentukevičius, tel. +370 5 211 3536, el. p.: [email protected]