BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministerijai perėmus Probacijos tarnybą savo žinion, bus geriau atlieptos STT rekomendacijos 

Data

2021 07 12

Įvertinimas
2
VIZ SV.png

Siekdama efektyvesnio probacijos funkcijų įgyvendinimo bei antikorupcinės aplinkos kūrimo, Teisingumo ministerija ketina pakeisti Probacijos tarnybos statusą ir priskirti ją prie Teisingumo ministerijai pavaldžių įstaigų. Tai sudarys prielaidas ir veiksmingesniam Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktų rekomendacijų probacijos veikloje įgyvendinimui. 

Teisingumo viceministro Elano Jablonsko teigimu, STT pateiktos rekomendacijos dėl probacijos veiklos funkcionalumo didinimo bei antikorupcinės aplinkos kūrimo, yra itin savalaikės ir naudingos, kadangi ministerija artimiausiu metu numato priskirti Probacijos tarnybą prie jai pavaldžių įstaigų ir imtis sisteminių pokyčių, kad probacijos sistema taptų atvira, skaidria ir efektyvius sprendimus priimančia tarnyba. 

„Sieksime, kad Probacijos tarnyba veiktų ne kaip laisvės atėmimo ar baudimo organizacija, bet kaip kompleksinių paslaugų teikėjas. Taip pat įstaigoje būtų diegiama antikorupcinė aplinka: nuteistųjų priežiūros planavimas bei vykdymas, aiškiai reglamentuotos  probacijos pažeidimų nustatymo bei kreipimosi į teismą tvarkos, organizuojamos pareigūnų kvalifikacijos kėlimo veiklos, plėtojamos informacinės sistemos, užtikrinama veiksminga vidaus kontrolė“, – akcentuoja E. Jablonskas.  

Dabar už Probacijos tarnybos veiklą atsakingo Kalėjimų departamento struktūroje nėra padalinio ar specialistų, kurie metodologiškai vadovautų probacijos sistemai, į kurią patenka daugiau kaip 32 000 nuteistųjų per metus.

Ministerija tikisi, kad visos šios priemonės leis probacijos sistemai tapti mobilia, skaidria ir efektyvius sprendimus priimančia tarnyba.