Ministras E. Jankevičius – griežtindami infekcinės saugos reikalavimus savo piliečiams, tokią pačią tvarką turime taikyti ir norintiems atvykti į Lietuvą

Data

2020 07 30

Įvertinimas
0
Jankevicius.jpg

Teisingumo ministerija, gaudama trečiųjų šalių piliečių prašymus išimties tvarka atvykti į Lietuvą, gilinasi į kiekvieną atvejį, jo aplinkybes, pateiktus dokumentus. Taip pat atsižvelgiama, ar valstybė, iš kurios norima atvažiuoti, patenka į sąrašą šalių, iš kurių leidžiama įvažiuoti į Lietuvą.

Vakar Vyriausybės pasitarime pateikti Egipto ir Sirijos piliečių prašymai dėl atvykimo nebuvo pristatyti ir suderinti su vidaus reikalų ministrą pavaduojančiu teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi. Todėl šie prašymai buvo atidėti, kad būtų galima visapusiškai įvertinti jų aplinkybes ir būtinumą.

„Epidemiologinė situacija blogėja, ir Lietuva griežtina apsaugos nuo užkrato reikalavimus. Per praėjusį Covid-19 komiteto posėdį buvo sutarta, kad atvykti į mūsų šalį būtų leidžiama tik išimtinais atvejais, – sako vidaus reikalų ministrą pavaduojantis teisingumo ministras E. Jankevičius. – Vyriausybės pasitarimui teikti Egipto ir Sirijos piliečių prašymai bus įdėmiai įvertinti, ir tada bus sprendžiama, ar juos tenkinti“.

Ministro teigimu, griežtindami infekcinės saugos reikalavimus savo piliečiams, tokią pačią tvarką turime taikyti ir norintiems atvykti į Lietuvą.