2025-01-09

Ministro Rimanto Mockaus susitikime su MRU atstovais prof. dr. Lyra Jakulevičiene ir prof. dr. Sauliumi Katuoka aptartos artimiausios bendros iniciatyvos

Dėmesys iniciatyvoms teisinės pagalbos Ukrainai, teisėkūros, teisinio švietimo plėtros srityse – teisingumo ministro Rimanto Mockaus susitikime su Mykolo Romerio universiteto (MRU) Teisės mokyklos dekane prof. dr. Lyra Jakulevičiene ir Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto direktoriumi prof. dr. Sauliumi Katuoka.

Susitikimo metu aptarti teisinės sistemos ir reformų teisėkūros, žmogaus teisių apsaugos, teismų, mediacijos plėtros, bausmių vykdymo, valstybės garantuojamos teisinės pagalbos, teisinio švietimo, teisinių technologijų plėtojimo srityse klausimai.

„Ketiname aktyviai bendradarbiauti su akademine bendruomene inicijuodami teisinės pagalbos Ukrainai veiklas, plėsdami teisinio švietimo priemonių įgyvendinimo galimybes, įgyvendindami tvarios teisėkūros priemones. Tikimės aktyvaus įsitraukimo į kodeksų ir kitų svarbiausių šalies teisės aktų tobulinimo komisijas, bendro indėlio įgyvendinant pokyčius kvalifikacijos tobulinimo srityje penitencinėje sistemoje, taip pat siekiame tęsti ilgalaikį bendradarbiavimą rengdami teisinio švietimo iniciatyvas – Konstitucijos egzaminą ir Nacionalinę teisės žinių olimpiadą", – pabrėžė Rimantas Mockus.

Ministras sutiko būti Nacionalinės teisės žinių olimpiados, skirtos Lietuvos jaunimui, globėju. Ministerija taip pat prisidės prie metinio teisės pranešimo „Lietuvos teisė: esminiai pokyčiai“, rengimo, kuris kasmet pristatomas Lietuvos visuomenei.

Pasak Lyros Jakulevičienės, „akademinė bendruomenė yra susitelkusi ir visuomet pasirengusi bendradarbiauti valstybės teisinių reformų srityse, kuriose sukaupta didelė ekspertinė mokslinė ir praktinė patirtis. Mykolo Romerio universitetas, visų pirma, – valstybės, visuomenės ir žmogaus universitetas, todėl prisidėti prie valstybės teisinės sistemos tobulinimo – ne tik mūsų misija, bet ir pareiga. Taip pat svarbu veikti ne tik Lietuvoje, bet ir išvien Ukrainos labui, priminti užsienio šalių teisininkų bendruomenėms, kokia svarbi visų mūsų parama“.

Sutarta bendradarbiauti ir įgyvendinant iniciatyvos „Teisininkai už Ukrainą“ veiklas, apimančias teisinę pagalbą, Ukrainos narystės ES siekius ir kitą reikalingą pagalbą.

MRU Teisės mokyklos dekanė pakvietė Teisingumo ministrą apsilankyti universitete ir susitikti su visa universiteto akademine bendruomene.