Mokestiniuose ginčuose – spartesnė nagrinėjimo tvarka

Data

2020 10 13

Įvertinimas
1
5.png

Seimas pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui patobulinti mokestinių ginčų nagrinėjimo tvarką. Įstatymų pataisų pakete numatyta išplėsti Mokestinių ginčų komisijos kompetenciją, kad ši privaloma ikiteismine tvarka spręstų ir ginčus, kilusius dėl Aplinkos apsaugos departamento administruojamų mokesčių. 

Elvino Jankevičiaus teigimu, siūlomi pakeitimai leis kokybiškiau ir sparčiau teismuose peržiūrėti mokestines bylas. „Mokestinių ginčų komisijai nustačius ginčo aplinkybes, teismuose bus greičiau nagrinėjamos bylos ir žmonės greičiau sulauks sprendimų, – teigia ministras. – Kartu teisėjams sumažės darbo krūvis“. 

Dabar mokestinius ginčus nagrinėja centrinis mokesčių administratorius, Mokestinių ginčų komisija ir teismas. Šiuo metu ginčams, kilusiems dėl aplinkosaugos mokesčių, nėra taikoma jokia ikiteisminė ginčų nagrinėjimo procedūra, ir mokesčių mokėtojai turi kreiptis tiesiai į teismą.  

Mokestiniai ginčai – kylantys tarp mokesčių mokėtojo ir jų administratoriaus, pavyzdžiui, mokesčių mokėtojui nesutinkant su apskaičiuoto mokesčio ir delspinigių dydžiu, paskirta bauda, mokesčio permokos įskaitymu ir pan. 

Pirmosios instancijos administraciniame teisme ginčų nagrinėjimas, įskaitant mokestinius, vidutiniškai trunka 100 dienų, o Mokestinių ginčų komisijoje – ne daugiau kaip 60 dienų.

Išplėtus Mokestinių ginčų komisijos kompetenciją, ši privaloma ikiteismine tvarka spręs iškilusius ginčus ne tik dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos, Muitinės departamento, bet ir Aplinkos apsaugos departamento administruojamų mokesčių.