BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nuo gegužės 3 d. atnaujinami kontaktiniai nuteistųjų pasimatymai su imunitetą turinčiais lankytojais

Data

2021 04 30

Įvertinimas
0
postams (72).png

Informuojame, kad nuo gegužės 3 d. atnaujinami ilgalaikiai bei trumpalaikiai kontaktiniai pasimatymai su nuteistaisiais ir suimtaisiais asmenims, turintiems Covid-19 imunitetą. Vyriausybės sprendimu, artimuosius laisvės atėmimo vietose galės aplankyti tik paskiepyti arba Covid-19 liga persirgę asmenys.

Ilgalaikiai ir trumpalaikiai kontaktiniai pasimatymai galės įvykti tik tais atvejais, kai į pasimatymą atvyksta asmenys, taip pat ir nepilnamečiai:

- persirgę Covid-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu bei nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų; 

- paskiepyti Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota Covid-19 ligos vakcina pagal skiepijimo schemą. 

Lankytojai, atvykdami į kontaktinius trumpalaikius ar ilgalaikius pasimatymus,  turi pateikti vieną iš šių dokumentų:

-vakcinacijos arba Covid-19 ligos patvirtinimą iš e.sveikata informacinės sistemos arba laboratorijos (Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (ESPBI IS) vakcinacijos įrašą arba teigiamo laboratorinio tyrimo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo) rezultatų (duomenų) protokolą);

-pažymą iš gydytojo (asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo Covid-19 liga, arba nurodantį, kad asmens skiepijimas Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota Covid-19 ligos vakcina pagal skiepijimo schemą yra baigtas).

Dokumentus lankytojai galės pateikti atspausdintus arba išsaugotus skaitmeniniu formatu, arba tiesiogiai prisijungę prie ESPBI IS.

Trumpalaikių kontaktinių pasimatymų metu ir bendrose įstaigos patalpose privaloma dėvėti vienkartines medicinines kaukes ar respiratorius. Į pasimatymą su kalinamuoju gali atvykti ne daugiau kaip du lankytojai, vienas iš kurių privalo būti pilnametis asmuo. 

Taip pat informuojame, kad nuo gegužės 3 d. leista organizuoti trumpalaikes išvykas į namus nuteistiesiems, bausmę atliekantiems atvirosiose kolonijose, pusiaukelės namuose, ir teisę be sargybos arba palydos išvykti už pataisos įstaigos teritorijos ribų turintiems nuteistiesiems. Grįžę iš trumpalaikės išvykos nuteistieji ne vėliau kaip per dvi darbo dienas privalės savo lėšomis pasidaryti greituosius antigenų testus. Jeigu testas būtų teigiamas, privaloma izoliuotis nuo kitų nuteistųjų ir atlikti PGR tyrimą.

Asmenims, kol kas negalintiems susitikti kontaktinių pasimatymų metu, primename, kad laisvės atėmimo vietose vyksta trumpalaikiai bekontakčiai ne ilgesnės nei 1 val. trukmės pasimatymai. Jų metu lankytojai ir kalinamieji viso pasimatymo metu privalo laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų, dėvėti vienkartines medicinines kaukes ar respiratorius. Atvykę į šiuos pasimatymus turi vengti tiesioginio fizinio kontakto su kitais asmenimis.