BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nuo šiol visa informacija apie intelektinę nuosavybę –  vienoje vietoje

Data

2022 01 31

Įvertinimas
0
AUJAS Į SVETAINĘ.png

Šiandien, sausio 31 d., pradeda veikti tarpinstitucinės informacijos ir konsultacijų internetinė svetainė intelektine.lt, kurioje visa informacija, susijusi su autorių ir gretutinėmis teisėmis, prekių ženklais ir dizainu, patentais ir topografijomis, komercinėmis paslaptimis ir juridinių asmenų pavadinimais, augalų veislėmis ir geografinėmis nuorodomis, apjungta ir bus prieinama vienoje vietoje.

Pasak teisingumo ministrės E. Dobrovolskos, ši svetainė – tai ne tik svarbus žingsnis link visuomenės žinomumo apie intelektinės nuosavybės teikiamas galimybes ir svarbą valstybės pažangai didinimo, bet ir yra teisinio švietimo platforma tiek verslui, akademinei bendruomenei, tiek ir plačiai visuomenei.   

Šioje svetainėje galima rasti aktualiausią visų Lietuvos intelektinės nuosavybės srityje veikiančių institucijų – Teisingumo ministerijos, Kultūros ministerijos, Žemės ūkio ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Valstybinio patentų biuro, Muitinės departamento, policijos, teismų teikiamą informaciją apie intelektinės nuosavybės apsaugą. Svetainės lankytojai gali greitai rasti atsakymus į dominančius klausimus, kaip veikia Lietuvos intelektinės nuosavybės teisinė ir administracinė sistema, sužinoti apie intelektinės nuosavybės sukūrimo ir jos panaudojimo tiek Lietuvoje, tiek užsienyje galimybes, apie intelektinės nuosavybės teisių įgijimo, šių teisių gynimo, paramos kuriant ir valdant intelektinę nuosavybę gavimo, visuomenės švietimo intelektinės nuosavybės apsaugos aspektus.

Vartotojai svetainėje gali rasti ne tik visų Lietuvoje veikiančių institucijų, susijusių su intelektine nuosavybe svarbiausias naujienas, bet ir matyti artimiausius renginius, mokymus, aktualijas intelektinės nuosavybės srityje.

Viena iš pagrindinių svetainės galimybių – nuotolinės konsultacijos, kurių metu vartotojai sulauks nuotolinių ekspertinių konsultacijų intelektinės nuosavybės apsaugos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, registravimo, pažeistų teisių gynimo, intelektinės nuosavybės portfelio formavimo bei valdymo klausimais.

Internetinėje svetainėje informacija pateikta patogiai, koncentruotai, paprasta, suprantama kalba. 

Tarpinstitucinės svetainės intelektine.lt administratorius ir teikiamos informacijos koordinatorius yra Valstybinis patentų biuras. 

Svetainę planuojama dar labiau priartinti prie vartotojų poreikių, tad visuomenės pasiūlymai būtų itin naudingi.

Pasiūlymų laukiama el. paštu: [email protected]​t