BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pasiektas Lietuvos ir Brazilijos susitarimas dėl savitarpio teisinės pagalbos baudžiamosiose bylose

Data

2022 06 02

Įvertinimas
1
Nr.2.jpg

Šiandien, birželio 2 d., teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska ir Brazilijos ambasadorius Lietuvai Rodrigo de Azeredo Santos pasirašė sutartį dėl Lietuvos Respublikos ir Brazilijos Federacinės Respublikos savitarpio pagalbos baudžiamosiose bylose.

Teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos teigimu, Lietuva ir Brazilija yra pasirengusios stiprinti abipusį bendradarbiavimą kovojant su nusikalstamumu ir siekti, kad bendromis pastangomis būtų apsaugotos demokratinės visuomenės vertybės, taip pat užtikrinti duomenų saugumo, teisės viršenybės, žmogaus teisių įgyvendinimo aspektai skaitmenizacijos iššūkių kontekste.

Ministrė pabrėžė, kad pasirašydamos šią sutartį, Lietuva ir Brazilija nustato tvirtus, šiuolaikiškus bendradarbiavimo pagrindus, įsipareigoja sudaryti sąlygas veiksmingam ir visapusiškam teisiniam bendradarbiavimui baudžiamosiose bylose, kovoti su nusikalstamumu, suteikti abipusį teisinį pagrindą savitarpio pagalbai baudžiamųjų bylų tyrimo, baudžiamojo persekiojimo bei teisminio nagrinėjimo srityse. 

Sutartimi apibrėžiama, kokia teisinė pagalba galės būti teikiama šalių institucijoms, pagalbos teikimo atsisakymo pagrindai, pagalbos prašymų vykdymo tvarka ir kiti procesiniai veiksmai, pavyzdžiui, apklausų vykdymas vaizdo konferencijų būdu, banko informacijos identifikavimas. Taip pat sutartyje įtvirtinta nuostata, kad komunikacija tarp šalių bus vykdoma elektroninių ryšių priemonėmis (išskyrus išimtinius atvejus). 

Pasak E. Dobrowolskos, suvienodintos procedūros leis veiksmingiau suvaržyti teisę į neteisėtai gautą turtą, lėšas ar nusikaltimo priemones, greičiau vykdyti teismų sprendimus, taip pat padės operatyviau tirti tokius nusikaltimus tiek mūsų šalyje, tiek Brazilijoje. 

Lietuvos ir Brazilijos derybos prasidėjo 2007 m., Lietuvai iš Brazilijos gavus pasiūlymą dėl dvišalių tarptautinių sutarčių savitarpio teisinės pagalbos baudžiamosiose bylose ir nuteistųjų perdavimo srityse.