Pasiektas susitarimas su JAE: abiejų šalių piliečiams atsiras galimybė atlikti laisvės atėmimo bausmę savo valstybėje

Data

2021 12 15

Įvertinimas
1
JAE.png

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui suteikti teisingumo ministrei Evelinai Dobrovolskai įgaliojimus pasirašyti Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų sutartis dėl ekstradicijos, dėl savitarpio teisinės pagalbos baudžiamosiose bylose ir dėl nuteistųjų asmenų perdavimo. 

Kadangi šios sutartys priklauso ratifikuotinų tarptautinių sutarčių kategorijai, įgaliojimus atlikti veiksmus, susijusius su sutarčių sudarymu, suteikia Prezidentas Vyriausybės teikimu.

Pasirašius ir vėliau ratifikavus sutartis su JAE, bus sudarytos teisinės galimybės bendradarbiauti ekstradicijos srityje, taip pat teikti savitarpio pagalbą baudžiamosiose bylose bei atsiras galimybė laisvės atėmimo bausme nuteistiems abiejų šalių piliečiams atlikti laisvės atėmimo bausmę savo valstybėje.

„Jungtiniai Arabų Emyratai nėra prisijungę prie 1983 m. Europos nuteistųjų asmenų perdavimo konvencijos, todėl nesant dvišalių sutarčių, teisinis nuteisto asmens perėmimo kelias Lietuvai nebuvo galimas. Lapkritį sėkmingai baigus sutarčių derinimo paskutines detales, tikimasi sutartis su Jungtiniais Arabų Emyratais pasirašyti artimiausiu metu ir taip sudaryti teisines galimybes Lietuvos piliečiams laisvės atėmimo bausmę atlikti Lietuvoje", – teigia E. Dobrovolska.

Pasak ministrės, ekstradicijos sutartimi numatyta perduoti asmenis, kurie yra įtariami, kaltinami ar jau nuteisti dėl nusikaltimų, taip pat įsipareigojama bendradarbiauti tiriant baudžiamąsias bylas ikiteisminiame tyrime arba bylą nagrinėjant teisme, teikiant pagalbą surenkant parodymus, pareiškimus, įteikiant dokumentus, atliekant kratas ir poėmius bei turto konfiskacijos procese ir pan.

Lietuvos derybos su Jungtinių Arabų Emyratais truko kelerius metus, šiuo metu visos teisinės sutarčių detalės yra suderintos.