BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Piliečiai kviečiami pretenduoti į Trakų rajono savivaldybės rinkimų komisijų narius

Data

2021 06 09

Įvertinimas
0
Rinkimai.png

Artėjant 2021 m. spalio 10 d. vyksiantiems Trakų rajono savivaldybės tarybos nario - mero rinkimams, Teisingumo ministerija kviečia piliečius siūlyti savo kandidatūras į sudaromos rinkimų komisijos narius.

Teisingumo ministras turi teisę į šios komisijos narius iki š. m. birželio 30 d. pasiūlyti, jo manymu, tinkamiausią kandidatūrą, todėl piliečiai kviečiami siūlytis ir pretenduoti būti įtraukti į šios komisijos sudėtį.

Sudaromos rinkimų komisijos nario pareigos ir vykdomos funkcijos:  vykdyti ir prižiūrėti organizuojamų rinkimų eigą, teikti informaciją apie ją rinkėjams, prižiūrėti balsavimą paštu, rinkimų agitacijos metu atlikti politinės reklamos stebėseną, svarstyti skundus ir kt.

Asmuo, norintis tapti teisingumo ministro deleguotu šios rinkimų komisijos nariu, turi būti  nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis, kuris gali būti renkamas Seimo nariu (netaikant kandidatui į Seimo narius nustatyto reikalavimo dėl amžiaus, bet rinkimų dieną ne jaunesnis kaip 18 metų), t. y. asmuo, nesusijęs priesaika ar pasižadėjimu su užsienio valstybe bei nuolat gyvenantis Lietuvoje; asmuo, kuris likus 65 dienoms iki rinkimų, yra baigęs atlikti bausmę pagal teismo paskirtą nuosprendį; asmuo, nesantis teismo pripažintas neveiksniu arba nepakaltinamu; turintis aukštąjį teisinį išsilavinimą ir gyvenantis ar dirbantis Trakų rajono savivaldybės teritorijoje.

Į komisijos narius negali pretenduoti asmenys, kurie buvo per paskutinius trejus Seimo, Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimus, rinkimus į Europos Parlamentą arba referendumą, atleisti iš rinkimų arba referendumo komisijos už Seimo, Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimų ar Referendumo įstatymų pažeidimą.

Rinkimų komisijų nariais taip pat negali būti teisėjai, kol eina šias pareigas, taip pat asmenys, rinkimų dieną atliekantys privalomąją karo arba alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą, taip pat likus 65 dienoms iki rinkimų neišėję į atsargą profesinės karo tarnybos kariai arba statutinės institucijos ir įstaigos pareigūnai ar asmenys, kurie pagal specialius įstatymus ar statutus negali dalyvauti politinių partijų veikloje.

Kandidatai savo laisvos formos prašyme, adresuotame teisingumo ministrui ir pateiktame iki šiame skelbime nurodyto termino, turi nurodyti: rinkimų komisijos pavadinimą, pateikti savo vardą, pavardę, asmens kodą, darbovietę, nurodyti užimamas pareigas (jei asmuo yra pensininkas ar laikinai nedirba, nurodyti ankstesnes pareigas), kontaktinį telefono numerį (pagal galimybes – mobilaus telefono numerį), elektroninio pašto adresą ir informaciją apie išsilavinimą (nurodyti, kada buvo įgytas aukštasis teisinis išsilavinimas). Atrinktų kandidatų prašysime pateikti papildomą informaciją.

Kandidatai taip pat turėtų nurodyti, jei yra anksčiau turėję patirties dirbdami rinkimų komisijose ir ar sutiktų eiti minėtos rinkimų komisijos pirmininko pareigas.

Pretendentai maloniai kviečiami savo kandidatūras teisingumo ministrui teikti iki š. m. birželio 25 d. įskaitytinai elektroniniu pašto adresu: [email protected] (kartu su savo prašymais siunčiant jų atitiktį patvirtinančius dokumentus).

Daugiau informacijos apie minėtus rinkimus galite rasti VRK interneto svetainėje adresu: http://www.vrk.lt.   

Prašome, teikiant savo kandidatūras, taip pat atkreipti dėmesį į galimybę konstruktyviai ir našiai dirbti rinkimų komisijoje, įvertinant užimtumą tiesioginiame darbe ir galimybę tinkamai suderinti tiesioginį darbą ir darbą rinkimų komisijoje bei darbo patirtį rinkimų komisijoje, sugebėjimą dirbti skirtingų partijų atstovų kolektyve, atlikti darbus esant trumpiems jų atlikimo terminams, dirbti psichologinės įtampos sąlygomis ir kita.

Pasiūlymo į pirmininkus forma.

Teikimo lentelė.