2024-04-09

Pirmą kartą Baltijos ir Šiaurės šalių jūrų laivų avarijų tyrimo ekspertai susitiks Lietuvoje

Šiandien prasideda Teisingumo ministerijos organizuojamas Baltijos ir Šiaurės šalių jūrų laivų avarijų tyrimo įstaigų atstovų 4-asis susitikimas, kuris pirmą kartą rengiamas Lietuvoje.  

Susitikimo tikslas – stiprinti bendradarbiavimo ryšius tarp Baltijos ir Šiaurės šalių tyrimo įstaigų, dalintis gerąja patirtimi ir kompetencijomis tiriant laivų avarijas bei incidentus.

Pasak teisingumo viceministro Roko Uscilos, nors jūrų laivyba tampa vis saugesnė, tačiau sunkios laivų avarijos su skaudžiomis pasekmėmis vyksta nuolat. Šioje srityje itin svarbus tarptautinis aspektas, nes, įvykus laivo avarijai, saugos tyrime paprastai dalyvauja laivo vėliavos valstybių, pakrantės valstybių bei tų valstybių, kurių interesai pažeidžiami avarijos metu, atstovai.

„Laivų avarijų saugos tyrimai reikalauja gilių žinių, patirties ir itin specifinių kompetencijų, todėl šis tarptautinis formatas yra unikali galimybė ne tik aptarti klausimus, susijusius su avarijų ir incidentų saugos tyrimų teisinio reguliavimo tobulinimu tiek Lietuvoje, tiek ES, bet ir veiksminga platforma dalintis gerosiomis praktikomis bei rekomendacijomis siekiant aukštesnės tyrimų kokybės, galimybės išvengti nelaimingų atsitikimų ateityje“, – akcentuoja R. Uscila. 

Susitikime dalyvauja Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Švedijos, Danijos ir Norvegijos avarijų saugos tyrimų įstaigų atstovai. 

Teisingumo ministerijos Transporto avarijų ir incidentų tyrimų skyrius kasmet užregistruoja apie 40 laivų avarijų ir incidentų. 

Pirmasis Baltijos ir Šiaurės šalių jūrų laivų avarijų tyrimo įstaigų atstovų susitikimas vyko 2016 m. Stokholme (Švedijos Karalystė).