BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pokyčiai kokybės link valstybės garantuojamos teisinės pagalbos srityje 

Data

2022 03 30

Įvertinimas
1
VIZ VGTP.png

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska pasirašė įsakymą, kuriuo atnaujino Advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą, konkurso nuostatus. Remiantis atnaujinta tvarka, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba (VGTPT) paskelbė konkursą nuolat antrinę teisinę pagalbą teikiantiems advokatams. 

Šiuo metu valstybės garantuojamą teisinę pagalbą teikia 53 nuolat įdarbinti advokatai ir 473 advokatai, kurie VGTPT pasitelkiami prireikus. Atsižvelgiant į tai, kad pandemija pakoregavo nuolat dirbančių advokatų veiklos apimtį ir jų darbo metodus, nuolatinių advokatų skaičius sumažintas 11 advokatų. Tai reiškia, kad VGTPT turės daugiau galimybių pasirinkti tam tikros specializacijos ar specifinių žinių turinčius advokatus, galinčius geriau atliepti klientų poreikius ir užtikrinti aukštesnę jiems suteikiamos teisinės pagalbos kokybę. 

Planuojama, kad nuo liepos 1 d. penkerius metus socialiai pažeidžiamiems asmenims teisinę pagalbą Lietuvoje pradės teikti 42 naujai atrinkti advokatai. Jų kandidatūras pirmą kartą atrinks tarpinstitucinė 5 narių komisija, sudaryta iš Teisingumo ministerijos, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos ir Lietuvos advokatūros atstovų. Iki šiol visus advokatus atrinkdavo tik iš VGTPT atstovų sudaryta komisija.  

Atsisakius perteklinio reikalavimo advokato veiklos stažui, bus sudarytos galimybės jauniems, motyvuotiems ir profesionaliems advokatams teikti valstybės garantuojamą teisinę pagalbą. Nustatytas advokatų atrankos individualaus pokalbio metodas leis geriausiai įvertinti advokatų motyvaciją, kompetencijas ir gebėjimus, dalykines bei asmenines savybes. 

„Laiku ir kokybiškai suteikta teisinė pagalba tiems, kam jos labiausiai reikia, reiškia didesnį pasitikėjimą valstybe bei geresnį žmogaus teisių užtikrinimą, todėl valstybės garantuojamos teisinės pagalbos kokybė – itin svarbus Teisingumo ministerijos veiklos prioritetas“, – sako E. Dobrovolska. – Sudarome prielaidas atrinkti motyvuotus ir profesionalius advokatus ir, tikiuosi, jog neseniai profesinį kelią pradėję advokatai aktyviai pasinaudos galimybe prisidėti prie kokybinių šios sistemos pokyčių“. 

Atrankoje galės dalyvauti ir šiuo metu nuolat antrinę teisinę pagalbą teikiantys advokatai. VGTPT komisija suteiks informaciją apie šių advokatų patirtį valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistemoje ir veiklos vertinimą. 

Siekiant ir toliau didinti valstybės garantuojamos teisinės pagalbos kokybę, artimiausiu metu Teisingumo ministerija Vyriausybei teiks pasiūlymus dėl Antrinę teisinę pagalbą teikiančių advokatų užmokesčio mokėjimo taisyklių pakeitimo. Tai sudarys sąlygas finansiškai motyvuoti kokybiškai paslaugas teikiančius advokatus, tam tikrais nustatytais pagrindais mažinant advokatui mokamą užmokestį dėl jo veiklos trūkumų. 

Daugiau informacijos apie konkursą į advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą, vietas galima rasti čia: https://bit.ly/3iKt11s.