BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Politinės partijos bendrasteigėjais galės būti ir ES piliečiai, gyvenantys Lietuvoje 

Data

2021 06 10

Įvertinimas
0
PARTIJOSSSSSSSSSSSSSSSSSSS.png

Šiandien Seime pritarta Teisingumo ministerijos iniciatyvai sudaryti galimybę būti vienu iš politinės partijos steigėju ir ES piliečiams, gyvenantiems Lietuvoje. Dabar tokią teisę turi tik Lietuvos piliečiai.

Pasak teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, svarbu užtikrinti ES šalių narių piliečių lygias teisines galimybes kartu su Lietuvos piliečiais pasinaudoti savo teise dalyvauti politinėje veikloje ir pasinaudoti partijų infrastruktūros teikiamais įrankiais: steigti politines partijas, rinkimų metu būti išrinktiems į Europos Parlamentą arba vietos savivaldos tarybas.

Nuo šiol ES pilietis, Lietuvoje gyvenantis ne mažiau kaip 6 mėnesius ir sulaukęs 18 metų, galės būti politinės partijos bendrasteigėju. 

Tačiau, kaip ir iki šiol, ES pilietis, gyvenantis Lietuvoje, negalės būti renkamas LR Seimo nariu ar Prezidentu. 

Nuo 2019 m. sausio mėn. ES valstybių narių piliečiams, įgijusiems teisę gyventi Lietuvoje ir čia gyvenantiems ne mažiau kaip šešis mėnesius, yra sudaryta galimybė tapti politinės partijos nariais. 

Politinių partijų steigimas ir buvimas politinės partijos nariu ES piliečiams nėra ribojami Belgijoje, Danijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Bulgarijoje bei kitose ES šalyse narėse.