BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos vadovas laikinai šalinamas nuo pareigų 

Data

2021 05 14

Įvertinimas
1
ŠITAS.png

Reaguojant į situaciją Pravieniškių pataisos namų – atvirojoje kolonijoje, Kalėjimų departamento direktoriaus sprendimu, laikinai nuo pareigų nušalinamas Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos direktorius Dainius Sušinskas. 

Taip pat nuo pareigų laikinai nušalinami Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos l. e. p. direktoriaus pavaduotojas Sigitas Sadonis ir Trečiojo sektoriaus Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Linas Nanartavičius. Įstaigos vadovu laikinai paskirtas Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis Gintautas Šarauskas. 

Teisingumo ministerija inicijuoja neplaninį įstaigos auditą dėl valstybės biudžeto ir kitų finansinių mechanizmų lėšų panaudojimo Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje.

Teisingumo ministerijos nuomone, Kalėjimų departamento tarnybinis patikrinimas turi apimti ir patikrinimus dėl tinkamų pareigūnų veiksmų, pasiruošimo ir infrastruktūros. 

„Pastarosios paros įvykių aplinkybės atvėrė ir rimtas tiek valstybės biudžeto, tiek ir kitų finansinių mechanizmų lėšų panaudojimo rizikas, kai įkalinimo įstaigos statinys ir saugos sistema tampa įveikiamu barjeru pavojingiems asmenims. Teisingumo ministerija inicijuoja neplaninio audito atlikimą, siekiant įvertinti šios problemos faktines aplinkybes, sistemiškumą ir būtinas priemones, užtikrinsiančias tinkamą tokių rizikų suvaldymą ateityje“, – sako viceministras Elanas Jablonskas.

Viceministras akcentuoja, kad auditas ir tarnybinis tyrimas identifikuos problemas ir rizikas, kurios turi būti užkardytos ir ateityje nepasikartotų. Tačiau šiuo metu svarbiausia surasti pabėgusius asmenis. Tam pasitelkta atitinkamų institucijų pagalba.