BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Prisiekė pirmieji šiemet advokatai ir teismo ekspertas 

Data

2022 02 04

Įvertinimas
1
SVETAINĖ PAGRINDINIS.png

Šiandien Teisingumo ministerijoje prisiekė šias metais pirmieji 9 advokatai bei teismo ekspertas.  

„Šiandien Jūs jungiatės prie gausios advokatų ir teismo ekspertų bendruomenės, nuo šiol Jūs kursite demokratinės teisinės valstybės pamatus, būsite vieni svarbiausių žmogaus teisių bei laisvių įgyvendintojų. Jau dabar galime pasidžiaugti, kad visuomenės vertinimu, advokatai yra viena iš grupių, turinčių didžiausią pasitikėjimą, yra laikomi pagrindiniais žmogaus teisių gynėjais, taip pat pačių geriausių užsakovų įvertinimų kasmet sulaukia teismo ekspertai. Tikiu, kad Jūsų veiklos ne tik prisidės prie mūsų teisinės sistemos efektyvumo, bet ir padės užtikrinti visuomenės saugumą, teisės viršenybės principo įgyvendinimą“, – sveikindama naujai prisiekusiuosius akcentavo E. Dobrovolska.   

„Spinter“ sociologinio tyrimo duomenimis, advokatai – tai  viena iš grupių, kuria visuomenė pasitiki labiausiai. Visuomenės pasitikėjimo advokatais balas – 6,23 iš dešimties. Taip pat net 36 proc. apklaustųjų mano, kad advokatai yra pagrindiniai žmogaus teisių gynėjai. 

Atlikta užsakovų apklausa atskleidžia, kad Lietuvos teismo ekspertizės centro paslaugų kokybę užsakovai vertina gerai arba labai gerai, net 95 % respondentų labai gerai arba gerai vertina ekspertinių tyrimų atlikimo terminus.  

Per 2021 metus advokatų gretas papildė 66 naujai prisiekę advokatai, taip pat prisiekė 7 teismo ekspertai.