BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pritarta Šiaulių tardymo izoliatoriaus iškėlimui

Data

2022 07 11

Įvertinimas
0
maketai  - 2022-07-11T160828.585.png

Šiandien Vyriausybės posėdyje buvo pritarta Teisingumo ministerijos pateiktam siūlymui iškelti Šiaulių tardymo izoliatorių, pasitelkiant tam viešąją ir privačiąją partnerystę.

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos pateiktam projektui naują įkalinimo įstaigą statyti Malavėniukų kaime, esančiame Šiaulių rajono Ginkūnų seniūnijoje. Numatytas šio partnerystės projekto sutarties įgyvendinimo laikotarpis – iki 15 metų. Nustatyta, kad atrinktas rangovas per pirmuosius trejus metus turėtų suprojektuoti, pastatyti ir įrengti naują kompleksą, o vėliau rūpintis jo priežiūra, remontu, kitomis viešosiomis, komunalinėmis paslaugomis.

„Šiandien eksploatuojama Šiaulių tardymo izoliatoriaus infrastruktūra buvo pastatyta prieš 111 metų. Reikšmingo atnaujinimo nuo to meto ši teritorija nematė. Tokia situacija neleidžia užtikrinti tinkamų sąlygų nei įkalinimo įstaigos personalui, nei įkalintiems asmenims, todėl jau vien per pastaruosius šešerius metus valstybės biudžetas teismų priteistoms kompensacijoms išleido beveik 1 milijoną eurų. Naujajame tardymo izoliatoriuje projektuojamose kamerose gyvens ne daugiau kaip du asmenys. Tokio tipo kamerinių patalpų ypač trūksta dabartinėje bausmių vystymo sistemos infrastruktūroje“,– teigė teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.

Naujajame tardymo izoliatoriuje bus projektuojamos kameros ne daugiau kaip dviem asmenims apgyvendinti, jose žmogui tektų ne mažiau kaip po penkis kvadratinius metrus. Dabartinėse Šiaulių tardymo izoliatoriaus patalpose kalinamiesiems tenka apie tris kvadratinius metrus.