BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Seimas pritarė naujai laikinojo sulaikymo tvarkai

Data

2022 06 30

Įvertinimas
1
maketai  - 2022-06-30T214612.006.png

Šiandien Seimas pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui, kuriuo bus aiškiau reglamentuojama laikinojo sulaikymo tvarka. Naujasis Baudžiamojo proceso kodekso reglamentavimas tiksliau apibrėžia asmens laikinojo sulaikymo pagrindus ir procedūras.

Naujasis reglamentavimas užtikrins, kad tuo atveju, jeigu asmuo būtų sulaikomas neužklupus nusikaltimo vietoje, jis būtų pristatomas pas teisėją dėl suėmimo skyrimo, nebent paaiškėtų naujos aplinkybės, kurios negalėjo būti žinomos sulaikymo metu. 

„Asmens laisvės suvaržymo procedūros ir pagrindai, kuriais valstybės institucijoms suteikiama teisė apriboti asmens laisvę, turi būti pagrįsti, o laikinas sulaikymas taikomas tik konkrečiais atvejais, kaip tai numato Lietuvos Respublikos Konstitucija. Naujasis reglamentavimas tai labai aiškiai apibrėžia. Tai užtikrins teisinį aiškumą“, – teigė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

Per metus vidutiniškai pareigūnai sulaiko apie 19 tūkst. asmenų, įtariamų padarius nusikaltimus, iš kurių iki 2 tūkst. asmenų sulaikoma ne nusikalstamos veikos padarymo vietoje.