BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Siūloma nustatyti vienodą ESTT ir EŽTT teisėjų siūlymo tvarką

Data

2022 11 23

Įvertinimas
0
maketai .png

Vyriausybė pritarė Vyriausybės įstatymo projektui, kuriuo siūloma nustatyti vienodą Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) teisėjų ir generalinių advokatų bei Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjų, kuriuos į pareigas siūlo Lietuvos Respublika, kandidatūrų siūlymo tvarką bei kandidatų į ESTT, EŽTT teisėjus, ESTT generalinius advokatus bei asmenų į EŽTT ad hoc teisėjų sąrašą atrankos tvarką.

Siūloma, kad kandidatų į ESTT teisėjus ir generalinius advokatus, taip pat EŽTT teisėjus, atranką Vyriausybės nustatyta tvarka vykdytų Ministro Pirmininko potvarkiu konkrečiai atrankai sudaryta darbo grupė. Taip pat numatoma, kad apie atranką būtų skelbiama viešai.

Darbo grupę sudarytų 7 nariai: Konstitucinio Teismo deleguotasis teisėjas (komisijos pirmininkas), Lietuvos Aukščiausiojo Teismo deleguotasis teisėjas, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo deleguotasis teisėjas, Teisėjų tarybos deleguotasis teisėjas, Lietuvos advokatūros Advokatų Tarybos deleguotasis atstovas, Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigos (Nacionalinės žmogaus teisių institucijos) deleguotasis atstovas, Lietuvos teisininkų draugijos deleguotasis atstovas.

Taip pat ketinama nustatyti atrankos rezultatų pateikimą Vyriausybei. 

Siūloma, kad darbo grupė informuotų teisingumo ministrą apie kandidatus, atitinkančius ESTT teisėjo ar generalinio advokato, taip pat EŽTT teisėjo pareigoms užimti keliamus reikalavimus, tuomet teisingumo ministras apie atrinktus kandidatus informuotų Ministrą Pirmininką, kuris, įvertinęs kandidatūras, Vyriausybei pateiktų projektą dėl konkrečių kandidatų, kartu teikime nurodydamas konkrečių kandidatų siūlymo motyvus.

Šiems siūlymams dar turės pritarti Seimas.