Siūloma paskirti Europos prokuratūrą kompetetinga teismine institucija bendradarbiavimui baudžiamosiose bylose su trečiosiomis valstybėmis
Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtiems teisės aktų projektams, kurie skirti papildyti teisinį reguliavimą nacionalinėje teisėje, susijusį su Europos prokuratūros kompetencija.
Teisingumo ministerija siūlo papildyti Lietuvos pareiškimus dėl kompetentingų teisminių institucijų, kuriais Europos prokuratūra paskiriama kompetentinga teismine institucija teisminiam bendradarbiavimui baudžiamosiose bylose su trečiosiomis valstybėmis, vykdomam pagal 1959 m. Europos konvenciją dėl savitarpio pagalbos baudžiamosiose bylose.
Europos prokuratūra veiks kaip nepriklausoma ES baudžiamojo persekiojimo įstaiga, kuriai suteikti nusikalstamų veikų tyrimo ir baudžiamojo persekiojimo įgaliojimai.
Europos prokuratūra tirs Europos finansiniams interesams kenkiančias nusikalstamas veikas, pavyzdžiui, sukčiavimą, pinigų plovimą, korupciją.
Tikimasi, kad Europos prokuratūra veiklą pradės nuo šių metų balandžio.
Lietuvos atstovas Europos prokuratūroje bus pavaldus šiai institucijai, tačiau dirbs Lietuvoje ir visus ikiteisminio tyrimo veiksmus atliks vadovaudamasis mūsų šalies įstatymais ir Reglamentu, o jo ištirtos bylos bus perduotos nagrinėti Lietuvos teismams.
Europos prokuratūra yra nepriklausoma ES institucija, veikianti kaip vienas bendras biuras, kurio struktūra yra decentralizuota.
Įstaigos būstinė įsteigta Liuksemburge. Šiuo metu Europos prokuratūrai priklauso 22 ES valstybės narės.
Atnaujinimo data: 2021-03-24
Taip pat skaitykite:
Teisingumo ministras inicijavo Bausmių vykdymo sistemos priežiūros tarybą